Wpis z mikrobloga

Dostałem propzycję zamontowania taśmy LED. No i jak to bywa, trzeba zostać ekspertem.

Z tego co doczytałem to najlepsza (najwięcej możliwości) daje mi RGB+CCT (mogę sobie sterować kolorkiem + barwą bieli).
Teraz doczytałem, że jest opcja cyfrowa - i nie powiem, daje to nowe możliwości - część w pokoju świeci się w innym kolorze niż ta w kuchni a wszystko to na jednym pasku).

No i teraz pytanie - czy jest opcja cyfrowa dla RGB+CCT ? (sterownik musi być po zigbee)

Google znajduje mi 'Taśma LED PHILIPS HUE Gradient 65 2.54 m ZigBee' ale to jest 800zł za 2,5m, gdzie RGB+CCT i sterownik za 5m to 180zł.

Jakby ktoś rzucił linkiem do sklepu / materiałów co trzeba przeczytać to będe wdzięczny.

Bo z tego co widze to chyba (sensowna opcja) zostaje mi opcja analogowa RGB+CCT + Kontroler LED ZigBee 3.0 RGB+CCT 5-24V DC TUYA.
(30m od philipsa to prawie 10k PLN, wiec to już trochę przesada jak dla mnie)

#remontujzwykopem #tasmyled #oswietlenie
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mccloud: nie pamiętam jakie niestety. Montowali je wykończeniowcy. W kuchni już zmieniałem, bo co druga świeciła na żółto. Nie powiem ci na jakie, ale doradzałem się w sklepie.

Teraz czas na te łazienkowe (dość długie odcinki bo dookoła całego sufitu, bardzo osłabły w świeceniu) i muszę coś zamówić
@mccloud: taśma cyfrowa to taśma tzw DIGITAL gdzie możesz każdą diode zaprogramować. Nie stosuje się jej do oświetlenia w domowym zaciszu :) Nie potrzebnie pchasz sie w problem i koszta.
Inny temat jeśli to oświetlenie sufitowe to nie montuj rgb. Nikt tego nie robi już, gwarantuje Ci że ustawisz kolor raz max 2 razy i zapomnisz o RGB.
Jeśli już chcesz mieć wybór to zamontuj zwykła CCT, uzyskasz pełne spectrum barwy
@masqu88: widzę że jesteś w temacie więc się podepnę. Czy są takie Ledy które będą włączane włącznikiem przed wejściem do łazienki a jednocześnie będą miały regulacje barwy białej? W jakikolwiek sposób czy pilotem czy WiFi. Kluczowe żeby były włączane przed wejściem do łazienki. Jak tak to możesz coś polecić? Mieszkanie na etapie remontu ze stanu deweloperskiego, wykonawca może mi elektrykę jezcze pozmieniać. Na razie mamy włącznik na zewnatrz który ma odpalać
@niemodnie: oczywiście. Wlączać możesz za pomoca zwykłego włącznika na ścianie, odłączasz poprostu zasilanie od zasialcza. Po włączeniu jest ok półsekundowe opóźnienie (start zasialcza). Można też zastosować osobny włącznik bezprzewodowy który łączy się ze sterownikiem którym sterujesz barwa itp. Wlącznik wygląda jak taki panel szklany z włączaniem, regulacją mocy i regulacją barwy. W takim włączniku nie występuje opoźnienie bo odcina zasilanie na sterowniku. Rozwiązan jest d owyboru do koloru :)
@masqu88: mam teraz instalacje przygotowana tak że zasilacz mam mieć jeden do trzech ledow ukryty w szafce. Oprócz tego włącznik przed wejściem do łazienki. Czy mogę po prostu szukać LED łazienkowy z zasilaczem i regulacja barwy? Wykonawca mi mówi jedynie żeby to był cięty LED, np 3m i on wycina tyle ile trzeba do danej wnęki. Takie rzeczy dostanę w sklepach budowlanych, czy szukać na allegro albo jakieś marki, rozwiązania polecisz?
@niemodnie: Jeśli instlacje masz przygotowana tj zasilacz schowany i włącznik na ścianie do tego obwodu gdize jest zasilacz to masz gotowe. Co do tasmy, tasmy w zależnośći co wybierzesz ale tnie się co 5cm albo co 10cm. Zalezy od mocy. Kupujesz na wielokrotność pełnego metra (przynajmniej u mnie). Wybór barwy jest prosty, w zależności jakie masz kolory w lazience to Ci doś doradze (pw). Nie ma sensu pchac się w taśmę