Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
Wczoraj dzwonił klient z #krakow w sprawie naprawy płytki elektronicznej sterującej znajdującej się w joystick odpowiedzialnym za otwieranie łyzki w ładowarko koparce. Wysłał kilka zdjęć popatrzyłem i stwierdziłem, że do naprawy. Dzisiaj dostałem całość do naprawy. Oderwane 3 pady lutownicze do których przylutowane były dość grube przewody więc pewnie także sterowanie nie małym prądem.
Odtworzyłem przewodem miedzianym każdy z punktów, przeprowadziłem na drugą stronę aby całość była dobrze połączona.
Następnie zalalem klejem UV i utwardzilem lampą kilka razy. Pozostało przylutować przewody wzmocnić tak aby ponownie przewody nie oderwały się od płytki.
Całość przemierzyłem miernikiem na ciągłość połączeń i zmontowałem do obudowy.
Test ostateczny u klienta na urządzeniu.

#elektronika #majsterkowanie #serwis #rybeczkanaprawia
rybeczka - Wczoraj dzwonił klient z #krakow w sprawie naprawy płytki elektronicznej s...

źródło: comment_1671137421urdykbC3fJG1xma5XDxpf6.jpg

Pobierz
  • 10
@rybeczka: ale tam #!$%@?ąc od vatow itp. Ja prywatnie za mniej bym nie robił bo to sie wydaje ze kilka kabelków zawsze ludziom ale tu chodzi o czas. Ostatnio ledy lutowalem "tylko kabelki" A wyszlo wymierzenie kiljunastu metrów, złączenie pasków, dociecie pobielenie przewodów, czyszczenie itp. Miała być chwila a wyszlo ponad 2h #!$%@?. Z 200 to zszedł na 150 bo powiedziałem ze rozlutuje i zmarnuje czas jak max 100 chciał dać