Wpis z mikrobloga

Niebawem czeka mnie usunięcie zębów 38 (to chyba te na dole, najbardziej skrajne). W związku z tym mam pytanie do osób, które również przez to przechodziły:
1.Jak długo trwa taki zabieg?
2.Czy czekają mnie jakieś komplikacje po zabiegu, tj. czy będzie jakiś ból szczęki po wygaszeniu znieczulenia i jak długo się on utrzymuje i jak bardzo przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu?

#dentysta #zeby #chirurgia #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@Kamenes przygotuj sobie ketanol, ja po wyrwaniu miałem okrutny ból (chyba uszkodzeny nerw) i przez tydzień musiałem się faszerować a potem już z górki. Myj zęby będzie dobrze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kamenes: O panie. Załatw sobie gaz rozweselajacy bo bez tego to trauma gotowa.
Po zabiegu zależy od zęba. Jeden mialem taki gdzie dobry tydzień na mocnym przeciwbólowym opioidzie bylem, inny dwa dni na paracetamolu i w sumie juz.
Ważne jak nie najważniejszą higiena po, ale to ci powinni wytłumaczyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kamenes: wszystko zależy od dentysty i tyle
Jeśli jest fachowcem to zabieg potrwa chwilę. A po czym poznać, że będziesz u fachowca? Będzie kazał tobie zrobić prześwietlenie żeby się rozeznać co i jak. Później Ketonal trzeba wziąć i przeczekać.
  • Odpowiedz
@telesiak: ketonal nie służy do tego, ma wiele skutków ubocznych, zatem lepiej go stosować tylko przy właściwych wskazaniach.

@Kamenes: 38 to jeden ząb.

1. U jednych trwa 15 minut, a u innych 1.5h. Nikt Ci na to nie odpowie, bo to zależy od Twojego przypadku.

2. Jedni mają powikłania, a inni nie. To znowu pytanie z serii: jak jeżdżę samochodem, to będę miał wypadek?
  • Odpowiedz
@Kamenes: w sensie wyrywasz ósemkę - to nic strasznego, tylko trzeba przestrzegać zaleceń lekarza.
Długość zabiegu zależy od tego jak skomplikowany jest ząb, w jakiej pozycji siedzi, jak są ułożone korzenie albo jak głęboko jest w kości. Potencjalne komplikacje to uszkodzenie sąsiedniego zęba, złamanie szczęki, suchy zębodół lub uszkodzenie nerwu, ale raczej każde z nich skrajnie rzadkie. Ogólnie co Cię prawdopodobnie czeka, to lekki szczękościsk i spora opuchlizna przez pierwsze dwa
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: Jedyne, co mi przeszkadza, to ta opuchlizna, bo jest naprawdę gigantyczna. Jak chodzę, to czuję, jak ona się porusza razem mną. Za dwa dni muszę się pojawić na uczelni i nie wiem, co robić.
  • Odpowiedz