Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam taką sytuację. Wystawiłem zbiorcze ogłoszenie na olx. Opisane jako zestaw, który zawierał 5 przedmiotów (nie jest teraz istotne jakie to przedmioty). W opisie było wyszczególnione co zawiera zestaw, ż jestem otwarty na sprzedaż "na sztuki" + cena pojedynczych przedmiotów. Zdjęcie zestawu zostało stare, gdzie przedstawiono 5 przedmiotów. Z biegiem czasu udało mi się sprzedać pojedynczo 2 z 5 rzeczy. Zmieniłem opis, wyszczególniłem co nadal jest dostępne oraz jasno napisałem czego brak. Cena oczywiście uległa zmianie. A no i ważna rzecz - umożliwiłem zakup przez olx za pomocą paczkomatu inpost. Wczoraj czy tam przedwczoraj widzę, że przedmiot kupiony. Ok, pakuję i wysyłam to, co miałem.
Dziś paczka odebrana i larmo od kupującego, że go OSZUKAŁEM, bo on zapłacił za 5 rzeczy, a nie 3. Osoba nie komunikuje się po polsku, pisze po angielsku. Próbowałem wytłumaczyć i udowodnić, że robi aferę o nic, bo jasno było napisane czego dotyczy ogłoszenie. Oczywiście zgłosił sprawę do olx, ja napisałem swoje wytłumaczenie, załączyłem zrzuty ekranów z rozmową z nim etc. Próbowałem przeszukać regulamin olx, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, co jest bardziej wiążące, zdjęcie czy opis.
Jak myślicie, jak olx to rozpatrzy? Czy rację ma kupujący? Jasne, mój błąd polega na tym, że zdjęcie nie było zaktualizowane. Natomiast kliknięcie "zapłać" i wydanie 3 stów tak o, bez czytania opisu to srogi fikoł wg mnie.
#olx #allegro #pytaniedoeksperta #pytanie #prawo #niewiemjaktootagowac

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639866e87a12ddf164843760
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: ruletka, OLX nie ma mandatu do wydawania wyrokow i dysponowania twoja kasa to juz bylo pod tagiem milion razy pisane. Jednak to robia! Sprzedales przedmiot ogloszenia i jesli opis byl ok to powinno byc odrzucone ale ciagnij zapalki, takie wyroki wydaje OLX ze okrada tez sprzedajacych. UWAZAJCIE. Dziwne ze ci nie #!$%@? oferty bo na OLX nie wolno miec kilku przedmiotow na sztuki, a i tak tak bede robic ;-)
OP: @PanHagrid @2564 odpowiedzi z olx nie mam, ale przejrzałem sobie ten regulamin "pakietu ochronnego" i racja jest po mojej stronie

4. Wyłączenia. W zakres usługi Pakiet Ochronny nie wchodzą przypadki nieprawidłowego wykonania Transakcji – które obejmują Przedmioty: e. niekompletne (chyba, że w treści Ogłoszenia zostały wskazane jednoznacznie elementy Przedmiotu i brak jest któregoś z tych elementów).

---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua