Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jaki macie stosunek do gier, wiele sie mowi ze na starosc gry sie nudza, a mi sie nie nudza, o ile gry sa ciekawe. I to jest raczej problem, ze gry sa generyczne.

Nigdy mnie nie ciagnelo do gier single player, bo wiekszosc z nich jest nudna. Wyjatkow jak gothic jest malo. A czesto przerywam oo jakims czasie bo mam wrażenie ze bardziej mechanicznie operuje klawiatura i myszka niz po prostu gram.

Pewnie dlatego wiekszosc zycis gralem w gry multiplayer, ale w nich bylo to samo, pamietam jak fsjnie mi sie gralo w cs 1.6 jak w miare otwierania tabeli zmienialem srodowisko(serwer) i kontynuowałem progres. Jak w lolu na poczatku analizowalem wszystkie akcje, przybajmniej w mikro aspekcie i jakies ogolne wzorce macro. Ale z czasem z lola zostalo gowno, ktore jest szlifowane do grindu w kolejce, w csgo jest to samo. Zero myslenia, zero wyzwan, ciagle powtarzanie tego samego.

Pozniej gralem w bardziej zlozone gry jak poe, tarkov, teraz stalcraft, nowe single player jak outward, niedlugo bedzie beta dark and darker.

I nieziemsko mnie #!$%@? jak gry maja zbyt duzo bezmyślnego grindu. W takim poe juz nie porafie grac na trade, tylko ssf, musi byc mocno "indywidualny progres" bezposrednio zwiazany z moja rozgrywka. Dnd tez mnie wkurza jak czytam ze jakies nooby grinduja golda i kupuja itemki i marze o zablokowaniu handlu goldem i pozwoleniem na barter. W tarkovie bardzo podoba mi sie model strzelania (moze poza tym co sie dzieje z bronia oodczas strzelania seriali, bo wydaje sie byc silnie growym elementem z dupy), a z drugiej strony nudzi mnie i irytuje archaiczny system lvlowania skilli i grindowego lootowania.

A z drugiej strony, obstawiam, ze mainstreamowy gracz uwielbia taki bezmyslny grind.

#gry #leagueoflegends #tarkov #poe #csgo
  • 4
@NewBlueSky grind daje poczucie progresu. Jeszcze X ziół, jeszcze Y gratów. Sam pamiętam jak grindowałem alchemię w AION. 3 dni stania i klikania elementów UI

Cyferki szły do góry to byłem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No wlasnie dajd poczucie progresu ale takiego #!$%@?. Ja to musze miec progres związany bezpośrednio z rozgrywka, a jak czuje zadanie matematyczne + spedzenie czasu na bezmyslnym powtarzaniu czegos to nie widze w tym sensu, bo takie zadanie to ja w kilka sekund w glowie oblicze.