Wpis z mikrobloga

Tani remont mieszkania z lat 90 bez łazienek!!! 70m2 tylko a już wyszło 60 tys TYLKO NA MATERIAŁY, i to takie TANIE, a nie wszystko zrobione ehhh.. Podłogi: panele 4k, kafelki 1k, kleje 1k, ściany farby 2k, gładzie 2k, bo też renowacja parapetów ościeżnic, tanie drzwi 5 sztuk 2tk, kuchnia tu mniej oszczedzania: AGD 10k, meble ikea oswietlenie 10k, szafy 10k, inne łóżka komody zostały stare wiec sie nie liczy... i ktoś mądry zauważy że brakuje ponad 10k... a na co poszło? na jakieś drobnice, jakieś taśmy, narzędzie, wiertarki, kontakty z 500, klamki, kable z 2k, hydraulika to z 3k ehh, i jeszcze raz zaznaczam BEZ ROBOCIZNY, bez łazienek!!! z mebli tylko kuchnia szafy fuck i jak ktoś mówi że zrobił tani remont zmieścił się w 50tys, przecież w 100tys się nie da zmieścić za całość, zgadnijcie ile robocizna kosztuje... a ile 2 łazienki razem niecałe 6m2 ehh
#remontujzwykopem #remont
Jak można robić remont z łazienkami za mniej niż 100tys z robocizną? no ludzie....
  • 18
@kolotego: 5 lat temu robiłem kapitalny remont mieszkania 52 metry. Wyszło mi 60 tysięcy. Z robocizną, ale bez kuchni. Nowe instalacje:
- elektryczna
- gazowa
- hydrauliczna
- kanalizacyjna

Postawiona ścianka działowa która zrobiła mi dodatkowe pomieszczenie w sypialni (coś jak garderoba), przestawiona łazienka, zmieniony układ kuchni. Do tego, rok później zrobiłem cyklinowanie podłogi, bo parkiet. Jak widzę, że wszystko poszło niemal 100% do góry, to się za głowę łapię... dramat.
wykonczenie mieszkania w stanie deweloperskim z jedna lazienką (powierzchnia do ok100m2) to minimum 100tys. sam materiał i to bez szaleństw... właśnie kończę wykończenie swojego mieszkania (cala robocizna oprócz szaf wnękowych po mojej stronie- zajmuję się wykończeniami wnętrz od 12 lat); 5 lat temu wykańczałem mieszkanie (również dla siebie) ok 45m2 i o dziwo koszt materiałów był podobny
w tym roku w domu rodzinnym był zmieniany dach 85 tysięcy materiały+ robocizna. Ceny zachodnie zarobki wschodnie.


@Uuroboros: tanio bardzo. Chyba samo poszycie było zmieniane.
@ksiak: Nie wiem które to jest ta więźba czy to te listwy czy to te belki. W każdym razie, wiem że niektóre belki zostały te które były, niektóre były dołożone a te cieńsze wszystkie nowe.
@Uuroboros: zazwyczaj idzie tak, te grube to jest więźba na to idzie pełne deskowanie i dalej jest:
- membrana/deskowanie i łaty/kontrłaty i na to dachówka lub blacha
albo
- deskowanie pełne i na to gont lub papa

Do tego oczywiście dochodzą obróbki blacharskie w około kominów, czasami trzeba komin nadmurować albo po prostu naprawić i to są dodatkowe koszty.
@ksiak: chyba nie było pełnego deskowania, widziałem zdjęcie jak drewno leżało na podwórku przed remontem. Te łaty były wszystkie nowe a więźby niektóre zmieniane bo trochę kształt dachu był zmieniany, jeszcze taras został zadaszony ale nawet jak dla ciebie to niebyłby pełny remont to dla mnie 85 tysięcy to ogromna kwota. Było na to sporo oszczędzania i wszystko w 3 tygodnie się rozeszło.
Ja wiem że wielu zarabia sporo ale większości
a więźby niektóre zmieniane bo trochę kształt dachu był zmieniany,


@Uuroboros: o widzisz i nagle się okazuje, że to nie taka zwykła wymiana.

jeszcze taras został zadaszony


@Uuroboros: o i jeszcze coś doszło.

Widzisz, nagle się okazuje, że te 85k to wcale nie tak dużo za ten dach. 85K to są duże pieniądze tak czy inaczej jednak w tej kwestii to nie wygląda źle, według mnie bardzo dobrze nawet.