Wpis z mikrobloga

@Niemamwiedzy: Mamy jeszcze grubo ponad miesiąc do startu ekstraklasy, Pogoń zrobiła przed startem zgrupowania dwa transfery żeby wzmocnić obronę, spadł śnieg, wolny czas, ciepła herbata, zara święta, Niemcy nie wyszły z grupy a Ty nam chcesz to wszystko zepsuć przypominając o Krakenie. Cożeśmyciuczynilinaboga?
@Okospok0: rasa super, hodowcy #!$%@? i na grupach Ci nikt tego nie powie ale sporo dysplazji, wagowo już dawno wyjeżdżają poza wzorzec(nawet wagę z wzorca usunięto ostatnio xDdD) bo pies to ma być duży. Fajne psy, ale uparte, niezależne, i wrażliwe bardzo zwłaszcza do 3 roku życia wiec trzeba wiedzieć jak sobie psa jakiś zachowań lekowych nie nauczyć. Wymagają nawet nie tyle co dużo ruchu a raczej zajęcia. Ale jak ogarniesz
@Okospok0: a znasz jakiegoś właściciela psa, który nie poleci posiadanej przez siebie rasy? :p Jest niebywale przyjacielski i baaardzo przywiązany do człowieka i jego obecności - mój na przykład na spacerze przedkłada głaskanie przez obcych ludzi niż zainteresowanie ich psami które mijamy ;] W domu kilkadziesiąt razy dziennie podejdzie do Ciebie wymuszając pieszczoty - bywa to czasem męczące jak kładzie Ci pysk na ramieniu, kolanie, dłoni i przeszkadza w wykonywaniu podstawowych
@Voyo: Rasa stała się bardziej popularna, szczeniaki droższe to i przyjacielska atmosfera i szeroko pojmowana uczciwość wśród hodowców powoli zanika :) Naturalna kolej rzeczy niestety. Było inaczej jeszcze kilka lat temu, ale i tak nie jest najgorzej w mojej ocenie. Hodowcy owczarków, buldogów francuskich i innych "topowych" ras to jest dopiero #!$%@? dżungla :)
@zakoo: Fajnie przeczytać taki post kogoś kto wymienił elegancko wszystkie strony posiadania danej rasy a nie tylko plusy i widać, ze masz pojęcie naprawdę o życiu z takim psem a nie jak na grupkach na fb wzajemnie lizanie wora a jak ktoś zada poważne pytanie to zero odpowiedzi. Ja mam gończego i tu już jest gorzej gończy to jakby ogara z jagdterrierem zmieszać. Drze jape na wszystko i dużo pracy kosztowało
@zakoo: właśnie o dziwo bajgiel jest jakiś bepsuty i jest oaza spokoju xD Raczej tak mu zostanie bo to roczniaka adoptowalismy. W ogóle miał być spacer zapoznawczy na neutralnym terenie bo gończa mało które psy lubi tak naprawdę ale laseczki coś odjechały i wjechały mi na plac, bigiel im z auto uciekł prosto na moja Daszke i cyk polubieni zaczęli się bawić co u niej to mega rzadkość bo raczej inne
V.....o - @zakoo: właśnie o dziwo bajgiel jest jakiś bepsuty i jest oaza spokoju xD R...

źródło: comment_1670850545ZilwqaTDXRjUSIe6F4g3GU.jpg

Pobierz
@Voyo: No to udało się świetnie z adopcją, super! My powoli już też myślimy o drugim psie, ale musiały minąć 4 lata z ogarem żeby dopiero zacząć brać to pod uwagę :D Powodzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zakoo: tylko tak wspomnę że w właściele ras pracujących (bc, malin, ON użytków) to nie polecają tych ras komukolwiek ;) wręcz jest przeciwny trend odstraszania przeciętnych Kowalskich od takkich psów