Wpis z mikrobloga

#dziendobry

Dziś spróbuję nowego wpisu jako pilota. Spodoba się, to stworzę projekt z 1000 najlepszych filmów na świecie (IMO).

Ostatnio a Netflixie popularność zyskał film "Troll". Oglądając, podczas seansu przypomniał mi się inny film o tej tematyce, ale lepszy. Obraz nazywa się Łowca Trolli (Trolljegeren) z 2010 roku. Nie zobaczycie tam znanych aktorów a wszystko jest utrzymane w stylu mockumentary co już jest mocno zaakcentowane na napisach początkowych. Mimo wszystko styl dokumentu, drgająca kamera i niewyraźne ujęcia powodują ukrycie braków budżetowych. Sam styl sugeruje horror w stylu "Blair Witch Project" ale jest też kilka przerywników humorystycznych (w tym wątek Polski) które dobrze rozładowują napięcie. Efekty specjalne uważam, za niezłe. Gra aktorska przeciętna (ale znów to nie przeszkadza, bo nie ma zbliżeń na twarz czy emocjonalnych rozmów). Uważam, że wart obejrzenia szczególnie po netfilxowym Trollu.
Widzieliście? Co sądzicie?

#kino #film #filmnawieczor #1000filmow
WLADCA_MALP - #dziendobry 

Dziś spróbuję nowego wpisu jako pilota. Spodoba się, to...

źródło: comment_16708318306ZSGqLHcMO2aHrRkeMjm6V.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ja-qb: @SpaceMonkey: @jos: @WLADCA_MALP:

Moze nie w temacie troli, ale ostatni film jaki mi zaimponował z rodzaju skandynawskich thrillerów kryminalnych to był "Snowman" po polskiemu ' pierwszy śnieg' (...)


@liczy_no_ze_niby_nie: meh, strasznie dziwnie poszatkowany. Zupełnie inne tempo niż akcja w książce. Ale jako film sam w sobie może być.

Jeśli ten Ci się podobał, to sprawdź na Netflix _Kasztanowy ludzik_
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kajec: bo wzięli się od środka za serię, a łowcy głów to jedna powieść dlatego wyszła lepiej. A co do łowców troli to byłem mega zaskoczony, puściłem sobie wieczorkiem od biedy do kompa żeby coś leciało, a obejrzałem całe z zaciekawieniem.
@WLADCA_MALP: ten netflixowy zapowiadał się nieźle, ale nie wiem kto wpada na takie pomysły jak ta hakerka wyłączająca myśliwiec laptopem, pompatyczne przemówienie dowódcy do żołnierzy, uśmiercenie głównego eksperta od trolli czy ten lot helikopterami, wszystko to było tak głupie i psujące klimat że trudno mi sobie wyobrazić kto pracuje przy produkcji tych filmów