Wpis z mikrobloga

Wyszlo chyba calkiem niezle, chociaz nie podobaja mi sie kable od AiO, ale nie ma za bardzo co z nimi innego zrobic.
Najwiekszy problem mialem z zasilaczem, ktory okazal sie troche za duzy na te obudowe (ktora i tak jest dosc spora) i po jego wlozeniu w komorze z tylu bylo bardzo malo miejsca na manewrowanie kablami.
#chwalesie #pcmasterrace
BAM_BUS - Wyszlo chyba calkiem niezle, chociaz nie podobaja mi sie kable od AiO, ale ...

źródło: comment_1670799491Y3lD7Gu0Qlee3ItM9menSY.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarteenVaanThomm: pionowo, z boku obudowy, chociaz rzeczywiscie na zdjeciu wyglada jakby radiator byl u gory

@Czapelek: normalnie, jest zbyt dlugi i przez to jest bardzo malo miejsca miedzy jego tylem a sciana obudowy przez co kable musialem dosc mocno wygiac
  • Odpowiedz
pionowo, z boku obudowy, chociaz rzeczywiscie na zdjeciu wyglada jakby radiator byl u gory


@BAM_BUS: eee... a to wentylatory są w dobrą stronę zwrócone w takim razie? Bo to wygląda jakby gorąco od radiatora wdmuchiwały do środka ( _)
  • Odpowiedz
@MrGalosh: @gomjeden: teoretycznie macie racje, ale w takim razie dlaczego goście w poradnikach na yt gdy robia build w tej obudowie, zazwyczaj wlasnie w ten sposob rozmieszczają wentylatory?

1 2 3 4
Nawet tutaj koles testuje wszystkie mozliwe kombinacje i najlepszy wynik daje mu chłodnica z boku wciągająca powietrze

Widzialem kilka buildow gdzie radiator byl na gorze, natomiast w buildach z chłodnica z boku nigdy nie widzialem, zeby
  • Odpowiedz
@BAM_BUS: w takiej konfiguracji będziesz miał najniższe temperatury CPU z możliwych, bo procek będzie się chłodził zimnym powietrzem zaciąganym z zewnątrz. Jednak całe ciepło będzie ładowane do środka budy.

Rozgrzej CPU za pomocą Prime95, niech pomieli tak przez godzinę, a potem przyłóż rękę do wentylatorów na chłodnicy i sprawdź organoleptycznie temperaturę powietrza; sam zobaczysz co jest wtłaczane do obudowy.
gomjeden - @BAM_BUS: w takiej konfiguracji będziesz miał najniższe temperatury CPU z ...
  • Odpowiedz
@BAM_BUS: Elegancki build wyszedł panie kolego. Podoba mi się ten wyświetlacz na procku, ja przycebuliłem i mam tylko LED którego kolor idzie razem z temperaturą xD Ja bym się nie doktoryzował zbytnio nad konfiguracją wentylatorów, bo:
1. 360mm AIO od CPU i tak jest z zapasem, zazwyczaj nawet 240/280mm wystarcza. Dodatkowo AIO bierze sobie samoistnie powietrze i potem już je wyrzuca poza obudowę = nie trzeba dbać o jakiś ultra
  • Odpowiedz