Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ejber87: w sumie sam chętnie się dowiem. Ja korzystałem ze sklepu unoespresso.pl, dowożą (a przynajmniej dowozili, nie wiem czy nadal) na terenie Poznania za free. I kawę mieli naprawdę fajną, ale odkąd ekspres przelewowy zamieniłem na automat - to juz jakoś ta ich kawa nie smakowała tak dobrze jak w przelewie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ejber87: nie skupiał bym się na tym, że kawa musi być tak świeża jak chleb z okolicznej piekarni wypiekany dzisiaj rano. Ja znalazłem na allegro swoją ulubioną palarnię i się jej trzymam. Dostaję kawę z datą wypalania nie wcześniej niż tydzień od daty otrzymania przesyłki.
@eFFF256: lokalnego patriotyzmu mi się zachciało... wcześniej brałem z blue orca i czarnej kawki ale myślałem, że w naszych okolicach jest coś co mnie może pozytywnie zaskoczyć.

@neutronius: tak nie mogę, bo w moim bloku nawet jak ktoś kadzidełko zapali to się zaraz czujki uruchamiają i całe JRG5 mam pod balkonem :D
@kibellos: z Blue orca Peru i Brazylia mam przetestowane (Brazilliana jakby ciut lepsza)
https://www.blueorcacoffee.pl/sklep-z-kawa
a z Czarnej kawki dobrze podeszły Brasil Santos, Nicaragua, Peru i Napoli (blend)
https://www.czarnakawka.com/pl/c/Kawa-swiezo-palona/2

Przy czym faktycznie, jak napisał @eFFF256 kawa nie musi być wypalana dosłownie poprzedniego tygodnia :D ale jeśli na tym Ci zależy to z Blue orca zwykle dostawałem z krótszym terminem (świeższą) niż z Czarnej kawki.

Najchętniej ogarnąłbym jakiś sprawdzony blend typu 90/10 lub
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kibellos: już @Ejber87 mnie uprzedził i polecił Blue Orca tylko u mnie wygrała kawa Mexicana Jaguar. Generalnie kawy z tej palarni są najbardziej opłacalne: w miarę tanie, świeżo palone i powtarzalny smak przy każdym zamówieniu.
Dobrze wspominam jeszcze kawy z palarni The White Bear ale niestety ich cena wzrosła i nie były już tak świeże i równe.
Kompletnie zawiodłem się na palarni Nostro.
@eFFF256: jaką metodą robisz tę Mexicane? Właśnie kończę jedno opakowanie i mam wrażenie, że jak na moje plebejskie podniebienie jest dość owocowa i prezentuje bardziej kwaskowe nuty niż np. Brazylia, więc chętnie poznam inne opinie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ejber87: dokładnie tak jak mówisz Mexicana jest bardziej owocowa i ma lekką kwasowość . Brazyliana dla mnie była zbyt neutralna, trochę jak zbożowa. Do tej pory robiłem V60 (28g na 400ml) i od niedawna areopress (17g na 220ml)
@eFFF256: o, czyli jednak. Wcześniej na kawiarce całkiem dobrze mi podchodziła (~20g/100ml) ale jak spróbowałem na kolbie klasyczne espresso to nie mogę się wstrzelić żeby tą owocowość trochę zbić, dopiero po mocnym przeciągnięciu (16g/50g) robi się bardziej zbalansowany smak, ale mocy taki napitek już ni mo. Muszę się przyjrzeć co mają ciekawego z blendów bo jeszcze od nich nie próbowałem, może lepiej na kolbie zagra...
@Ejber87: ja czasami bralem z adamsblend jak mialem po drodze, ale od jakiegos czasu nie jezdze tamtedy, zreszta mam saeco lirika automat i serio nie odczuwam wiekszej roznicy czy wsypie jakas swiezo palona z lokalnej palarni za 120/kg czy biedronkowa brasil za 40%kg :/
Za to w przelewie te z adamsblend byly powtarzalne i taka gwatemala od niego to byl zupelnie inny poziom.
@Ejber87: jak Poznań to oczywiście Astra. Jak na, nazwijmy to "komercyjną", palarnię jest naprawdę dobra i mają bardzo duży wybór rodzajów.
Z mniejszych i dostępnych na allegro polecam Tikofi i Coffee Plant, a odradzam nuno - kupiliśmy 6x250g, każda kwaśna #!$%@? a robiliśmy naprawdę jakieś szamańskie wygibasy żeby wyszła smaczna z kolbowego