Wpis z mikrobloga

Który iPhone obecnie najlepiej wypada pod kątem cena/jakość. Chodzi mi o najbardziej korzystny wybór dla osoby, która cjce wydać jak najmniej, a jednak mieć telefon Apple. Musi być nówka z legitnego sklepu. Może na raty 0% by gdzieś był?

Mój leciwy 6s Plus zaraz wyzionie ducha...

#apple #ios #iphone
  • 28
@helpless: ktoś kto kupuje SE, kupuje tylko dlatego, że nie ma hajsu, a musi mieć jabłko. Kwestie tego czy to coś potem da się używać w 2k23, to inna sprawa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wizun: Ktoś kto kupuje SE, kupuje go dlatego, że potrzebuje poręcznego telefonu, którego da się używać nie tylko w 2k23, ale też 2k27, bo nadal będzie działał sprawnie z najnowszym dostępnym systemem operacyjnym na ten telefon. Nie każdy potrzebuje smartfon z 7 calowym ekranem.
@helpless: Tak se tłumacz. Telefon gorszy od Samsunga A23 (dostałem w robocie i chodzi równie płynnie co ajfą SE, za to ma 120Hz wyświetlacz, lepsze aparaty, lepsze głośniki, lepszy zasięg GSM i Wifi, ma androida, a nie upośledzonego IOSa, wszystko ma lepsze) za 800zł, kosztuje 4x tyle, bo ma nadgryzione jabłko. Apfel śmieje się robakom w twarz, mówiąc, jak żeś biedny to i tak zabulisz, a dostaniesz guwno. Choćby z tego
@Wizun: Niczego sobie nie tłumaczę i nie potrzebnie się tak spinasz. iPhone SE ma lepsze podzespoły niż wspomniana przez Ciebie 12 i 13. Nowszy procesor, a dzięki temu też dłuższe wsparcie. Różnica to ekran, który SE ma jak na dzisiejsze standary mały, ale wiele osób takiego właśnie telefonu chce i nie ma sensu komuś wmawiać, że koniecznie musi mieć duży-duży wyświetlacz. No i pewnie aparaty, jeśli komuś zależy na ładnych zdjęciach.
@Wizun: nie rozumiem bólu o SE. Fajne urządzenie, w niedużych pieniądzach z iOS’em. Jak się ma w dwóch domach caly ekosystem od appla, z przekrojem urządzeń od ip5 i SE 1 gen, przez iPady i inne duperszmity po MacBooki Pro, bo ktoś graficzy, to taki zwykły nowy SE do normalnego użytkowania jest całkiem fajny.
@helpless: Se ma lepsze podzespoły od 13 xD?
Rozumiem błąd, od 12stki ma tylko chyba procka lepszego, ale co to za różnica skoro w użytkowaniu to nie robi różnicy. natomiast jakość wykonania, dizajn, EKRAN, to są rzeczy które powodują, że elektronika daje frajdę, lub nie, zwiększa wrażenia z użytkowania lub nie.
I jak się bierze do ręki SE to ma się poczucie, że trzyma się w ręce tandetę, bateria w nim
@Wizun: weź sobie przeciętnego emeryta. Po co mam mu kupować IP13 jeżeli nie gra w gry, ale sprawdza sobie maile, rozmawia z użyciem kamerki, cyknie trochę zdjęć kota, ale jednocześnie chcę, by miał dostęp do domowego iclouda, a jak mi się gdzieś zgubi to go namierzę nawet z rozładowanym telefonem? W dodatku ten SE wystarczy spokojnie na 5-6 lat.

Tak, piszę z 13 mini. Starsze pokolenie dobija SE 1 gen i
@Wizun: i to jest w sumie dyskusja jaką niedawno miałem okazje prowadzić „po co kupować najtańszego iPada 9gen skoro ma archaiczne szerokie ramki, nie ma M1 i ogólnie nie jest modny iksde”.

Bo kurła do pracy biurowej, notatek i okazjonalnym odpaleniu YouTube po naklejeniu matowej folii wystarczy iksde xD
@AloneShooter: ja kupiłem mamie ip13. Wziąłem ajfona bo notorycznie instalowała jakieś gówna, syf na pulpicie, ciągle telefony nie mogę zapłacić w sklepie, a potem wychodziło że se usunęła kartę, apke, czy coś jeszcze. Od tamtej pory mam spokój a zawsze może mi udostępnić pulpit przez face time i za rękę poprowadzę. Nie dałbym jej se bo po przesiadce z jakiegoś galaxy a8 sprzed 5 lat chyba by mi powiedziała, że trzeba
@Wizun: moi sami nic nie instalują, więc problemu nie mam ¯\(ツ)/¯ jak dwie rodziny są na japku, to nie będę wciskał czegoś z innej stajni. Mają wgrane karty do płatności, WhatsAppa, korzystają z FaceTima, apki Lidla i biedronki, kilka shortcutsow do włączenia muzyczki w kuchni czy świateł, a jak trzeba to mam ich na oku ( ͡ ͜ʖ ͡)

Nie wiem kiedy w tym
@Wizun: btw. co powiesz na remont SE pierwszej generacji z 2016? Wciąż na chodzie, dostał nową baterię i po zmianach wyświetlania na duże litery dalej dzielnie chodzi ( ͡ ͜ʖ ͡) nawet ryski nie ma.