Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #socjologia #wojsko #patriotyzm #przemyslenia

Bardzo mnie niepokoi brak sensownej dyskusji w sejmie, mediach publicznych, organizacjach pozarządowych na temat obecnej sytuacji grupy ludzi, od których społeczeństwo wymaga poświęcenia życia i wolności.

Korzystniej jest teraz porozumieć się w ramach własnego państwa, niż później negocjować z ruskimi soldatami. To by było tragiczne dla wspólnoty, dlatego tak ważne jest żeby wysłuchać grup ludzi, którzy mają iść dla wspólnoty walczyć.

To najbardziej mobilna część wspólnoty, a granice są otwarte, sąsiednie gospodarki chętnie przyjmą tych ludzi u siebie. Nie da się ich zmusić i zastraszyć przemocą, ośmieszaniem, obelgami. Taką metodą uzyska się najwyżej ruskich mobików, a nie prawdziwych żołnierzy.
Pobierz zbierski9 - #obowiazkowecwiczeniawojskowe #socjologia #wojsko #patriotyzm #przemyslen...
źródło: comment_1670761340448PNFuXjpywo63MNpYcWY.jpg
  • 4
grupy ludzi, od których społeczeństwo wymaga poświęcenia życia i wolności.


@zbierski9: Mężczyźni w wieku 18-40 lat niezwiązani z polityką i kościołem są niżej w hierarchii społecznej od psa, więc po co o takich ludziach w ogóle dyskutować?
Politycy i ich rodziny obawiać się niczego nie muszą, kościółek bezpieczny a że jesteś chłopem lat 30 z innymi zobowiązaniami, kogo to obchodzi? Kopać rowy jak naczelnik rozkazał.
Kopać rowy jak naczelnik rozkazał.


@Krs90: No właśnie, póki co przebija się mentalność naczelnikowo-bogoojczyźniana. Oraz krętactwo i kłamstwa niektórych trepów, co na dzień dobry niszczy zaufanie do wojska. A zaufanie społeczne to jedna z cenniejszych rzeczy jakie łączy wspólnotę.

Mam nadzieję ze się opamiętają, i stosowna dyskusja z zainteresowanymi grupami się szybko zacznie. Żeby tylko nie było zbyt późno.
Mam nadzieję ze się opamiętają, i stosowna dyskusja z zainteresowanymi grupami się szybko zacznie. Żeby tylko nie było zbyt późno.


@zbierski9: Pamiętaj że nasz rząd nie potrafi rządzić inaczej niż patrzeć na PR i słupki poparcia. Jeżeli nagle ogólna odezwa zrobi się "anty" pobór, to nagle zaczną zmieniać prawo i oskarżać wszystkich dookoła że UE kazało czy coś takiego.
@zbierski9: Ale tutaj żadnej debaty nie będzie, ponieważ w sejmie i mediach doskonale wiedzą, że to idiotyzm. Korzystają więc z metod hitlerowskich - napuszczania jednych obywateli na drugich, prania mózgu i komunistycznej propagandy. To ich jedyne wyjście, bo prawdziwa dyskusja obnaży głupotę i amoralność tego posunięcia.