Wpis z mikrobloga

Maroko gra dynamicznie, nie wybija na pałę tylko fajnie technicznie rozgrywa na krótkim dystansie. Grają w niezłych klubach ale myślę że o porównywalnej jakości co Polacy a mimo to są o wiele lepsi. Zawsze mnie to zastanawia skąd to się bierze? Trener? Mentalność? Czy Polacy mają tę mentalność przegranych którzy nastawiają się wyłącznie na remis?
#mundial
  • 5
Grają w niezłych klubach ale myślę że o porównywalnej jakości co Polacy a mimo to są o wiele lepsi.


@timeofthe: kilkunastu zawodników urodziło i wychowało się w Europie zachodniej. Są wychowankami dobrej szkoły a nie polskiego piekiełka. To procentuje.
@timeofthe: mysle ze w kazdym sporcie na poziomie profesjonalnym gdzie na prawdę Ci zawodnicy pod względem fizycznym są na zbliżonych poziomach duże znaczenie odgrywa psychika, stres, mentalność. I zawsze widać że część "slabych" zespolow nadrabia to ogromem pracy i zaangażowania. U nas tego brakuje, i myślę że nasi piłkarze mają kupę w majtkach grając na takiej imprezie.
@asdfiksowy: ale grając w lidze mistrzów czy poważnych ligach (lewy, Zieliński, Glik, Szczęsny (akurat nie zawiódł), cash, nawet taki Milik) chyba powinni być przyzwyczajeni do stresu.

@PatologiiZew: u nas teraz też już od młodego wyjeżdżają ale nawet jeśli jest jak mówisz to chyba tej mentalności nie da się wyplenić, musi się narodzić nowe pokolenie bez tego bagażu przeszlosci. Oczywiście mam też na myśli trenerów w pl szkółkach
u nas teraz też już od młodego wyjeżdżają


@timeofthe: to dalej za mało. Nasz system szkolenia jest strasznie archaiczny. Wielu zawodników marokańskich urodziło i i wychowało się tam. Przeszli całą drogę i to widać. Grają defensywnie ale sposób operowania piłką to jest czarna magia dla nas. Zresztą ta radość i motywacja też jest mam wrażenie większa.