Wpis z mikrobloga

Pracuję w DE na budowie 4 bloków po 30 mieszkań każde, w każdym już zrobiono ogrzewanie podłogowe i kilka dni temu puścili w to wodę. Wszystko spoko gdyby nie to że woda jest podgrzewana prądem. A prąd budowlany nie jest przystosowany do takiej mocy. 50KW każda grzałka x4. No i już w piątek rano wywaliło bezpieczniki. I "inrzyniery" Niemieckie w szoku bo jak to. A zgłaszałem w środę że to za cholerę nie pociągnie to się śmiali xD Teraz ja się śmieje bo jak w sobotę rano znowu wywali, a będą mrozy to będą całą instalację wymieniać jak woda im zamarznie i rury rozsadzi xD Jak wyjeżdżałem to tylko podrzuciłem pomysł żeby grzałki wyłączyć i puścić tylko obieg żeby był ruch wody. Ale czy te "inrzyniery" posłuchają to się okaże w poniedziałek ( ͡° ͜ʖ ͡°) #budownictwo #januszebudownictwa #elektryka #niemcy #gownowpis
  • 10
@ElectroNICK do nich można mówić, oni wiedzą lepiej. Najlepsze są ich trasy kablowe w peszlach zalane betonem. Potem i tak trzeba robić koryta. 4x1x120 w miedzi, łącznie 200 metrów tego kabla poszło sie dymać, bo chcieli sie upewnić, że sie nie da a kamera przekłamuje obraz. Wejść weszło, potem pękła linka a wyjść nie chce.
niech dadzą po diodzie na

każdą grzałkę wtedy


@kaluka106: Tylko to trzeba by zdobyć kilka diod na bardzo spory amperaż. Może połączyć szeregowo po dwie grzałki jakby były blisko siebie by było wygodniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: grzałka powiedzmy 2kW to niech będzie w piku 10A czyli najtańsza diodę 16A taka za pińć złotych czyli 1 euro. Niemcy niby największą gospodarka ale inżynierów to mają słabych