Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, chcę sprzedawać przez olx i zastanawiam się jak działa tam opcja przez 'kup teraz'. "Podatnik prowadzi ewidencję i posiada dowody dokumentujące zapłatę jednoznacznie wskazującą, jakiej konkretnie czynności dotyczyła dana transakcja i na czyją rzecz została ona dokonana. " - czy sprzedaż tam w taki sposób przez kup teraz zwalnia z posiadania kasy fiskalnej? Jak przychodzi przelew to jest opisane za co, komu sprzedane itp? Na przykład konkurencyjny Vinted działa w inny sposób i kasa trafia na 'portfel' i stamtąd się wypłaca i tak na prawde nie ma nic o tym za co komu itp jedynie w aplikacji ale też nie do końca - czyli tutaj już kasa fiskalna jest obowiązkowa? Oczywiscie wiem ze jest opcja sprzedać przez przelew i po sprawie, ale różnie to bywa i więcej zainteresowanych ma się przez taką opcję.
#podatki #jdg #sprzedazinternetowa
#olx
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smierdakow: no i tutaj jak mowie jest wspomniane o 'Otrzymywać całość zapłaty za towar na konto bankowe. Tytuł przelewu musi jasno wskazywać na asortyment, za który płaci klient' - i czy olx zamieszcza taką informacje czy też nie.
  • Odpowiedz
@kuncfot: sprzedaż odzieży, obuwia wszystko nowe tylko i wyłącznie przez Internet. Przeważnie sprzedawałem na przelewy i tam ludzie pisali mi jednoznacznie za co przychodzą pieniądze itp. - z vinted z tego co widze jest problem, ale jak olx? A zakup kasy odpada raczej.
  • Odpowiedz
Przeważnie sprzedawałem na przelewy


@Dustaf1: albo 100% przelewów albo kasa, po przekroczeniu limitu.

Nie przejmował bym się że nie masz idealnie opisanych przelewów, nikt tego nie sprawdza dokładnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot: sorki to przeważnie na początku złe zabrzmiało, miałem na myśli ze przeważnie mi je opisywali. A tak to tylko przelew. Hm czyli nie zwracać na to uwagi? Ale już Vinted nie przeszłoby nie?
  • Odpowiedz