Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków bardziej doświadczonych lataniem. Wczoraj miałem lecieć do Berlina o 20.35. Na początku przesunęli lot na 21.50. Po 22 weszliśmy na płytę lotniska gdzie staliśmy ponad 15min w tragicznych warunkach. Potem zostaliśmy wpuszczeni na pokład gdzie każdy zajął swoje miejsce a stewardzi zaczęli swoje pokazy na temat bezpieczeństwa gdy skończyli pilot przekazał nam wiadomość ze nie dolecimy do Berlina bo lotnisko zamykają o północy a juz była 23 i zostaliśmy wyproszeni z samolotu. I mam pytanie czy waszym zdaniem zostanie mi zwrócona kasa za lot krakow-berin berlin-krakow bo nie opłaca mi się juz tam lecieć a okazuje się ze przesunęli ten lot na dzisiaj na 13. Oraz czy firma Ryanair zwróci mi pieniądze za zarezerwowany nocleg który już miałem zaplanowany w Berlinie? #raynair #krakow #lotnictwo
  • 8
  • Odpowiedz
Oraz czy firma Ryanair zwróci mi pieniądze za zarezerwowany nocleg który już miałem zaplanowany w Berlinie?


@Kalesony1939: :DD
Powodzenia.
Daj znac jak cos z rajnerem zalatwisz :)

Ja mialem opozniony lot o 3h05 min. Niestety nie moglem z niego skorzystac bo bym sie spoznil na pociag powrotny.

Mialem wykupione dodatkoe ubezpieczenie miedzy innymi od rezygnacji z lotu. Z lotu zrezygnowalem to pismo do ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel chcial pismo od przewoznika ze rzeczywiscie
  • Odpowiedz
Nie No, na infolinie bez problemu się dodzwoniłem do nich wiec to musiałeś mieć pecha


@Kalesony1939: 4 razy? To juz wiem dlaczego w totka nigdy nie trafiam :P

Ale moze sprawdze z innego numeru telefonu :DD

Dla porownania - zwrot kasy za pendolino (mialem jechac spowrotem) byl w ciagu niecalej godziny od anulowania biletu. Bez zadnego wykupionego dodatkowego ubezpieczenia.

A i jeszcze zeby bylo smieszniej. samolot mial wyleciec 10.35. O 10.40
  • Odpowiedz
@Kalesony1939: nic nie dostaniesz, pogoda była tragiczna i dlatego lot był opóźniony a potem odwołany. To właśnie te extraordinary circumstances, które są wyłączone z odszkodowania z tytułu EC261.
  • Odpowiedz