Wpis z mikrobloga

Często się pojawia temat, że nikt nie był przeciw, a ta cała ustawa o obronie ojczyzny to jest bubel prawny.

Powód, dla którego nikt nie był przeciw jest raczej prozaiczny i jest taki sam, dla którego rządy PiSu wyglądają tak, jak wyglądają (czyli #!$%@?). Mamy w Polsce społeczeństwo, które jest rozemocjonowane i nie myśli spokojnie i logicznie.

1. Ustawa nazywa się "o obronie ojczyzny"
2. Została uchwalona 11 marca br., czyli 3 tyg. po inwazji na Ukrainę.

No i teraz wyobraźcie sobie co by było, gdyby opozycja zagłosowała przeciw xD Zaraz jakieś #!$%@? o braku jedności w obliczu zagrożenia by wjechało na pełnej i o tym, że opozycja jest przeciwko obronie ojczyzny xD

O tym, że ta ustawa to bubel prawny i że umożliwia powoływanie ludzi kompletnie nie zw. z wojskiem było wiadomo od samego początku. Ten post to nie obrona opozycji, tylko wyjaśnienie powodów ich działania.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 22
  • Odpowiedz
@Anthermil: pisowcy zawsze momenty zagrozenia wykorzystuja, zeby przepychac korzystne dla siebie ustawy; to samo bylo podczas pandemii i przepisami dot. reżimu sanitarnego i maseczek
  • Odpowiedz
@AgentGRU: Maseczki to tam #!$%@?. Próby wciskania przepisów o beskarności urzędników do tarcz antykryzysowych wywalało skalę bezczelności (Ziobro to zablokował, żeby mieć haki na Morawieckiego) xD
  • Odpowiedz
@Anthermil: Ale koło #!$%@? mi lata ich PR. Głosują za to znaczy ze zgadzają się z ustawa. Nie ważne czy jest to bubel prawny i nie ważne co sobie ludzie pomyślą. W moich oczach są skompromitowaniu i niczym się nie różnią od pisowców skoro obawiają się nagłówka w reżimówce
  • Odpowiedz
@Anthermil: Sorry, ale to jest bzdurny spin.
Ta ustawa miała 60 poprawek. Sześćdziesiąt.
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=listaglos&IdDnia=1887
Nie wszystkie przeszły do głosowania. Co więcej, kliknąłem na parę losowych i jest np. taka, gdzie wszyscy głosują za, a PO i Lewica przeciw.
Czy chociaż JEDNA z tych 60 poprawek była o ćwiczeniach wojskowych? Nie sadze, mysle, ze któryś z polityków by o tym już zdążył wspomnieć i nabić sobie punkty.
Czy chociaż JEDEN z posłów opozycji powiedział coś w stylu "no sorry, ale z pisem to tak bywa, wazna ustawa, ten podpunkt slaby, postaramy sie zmienic"? Otóż nie, jedyną osobą, która coś skomentowała to Żukowska - wszyscy
  • Odpowiedz
"Opozycja umywa ręce od obrony ojczyzny"; "Opozycja nie współpracuje z rządem w czasie największego kryzysu bezpieczeństwa w historii III RP"


@Anthermil: Jak wyjmowali legitymacje poselskie z maszynek do głosowania gdy Antoni zrobił wrzutkę o smoleńsku do uchwały o uznaniu Rosji za organizację terrorystyczną, to nie mieli takich dylematów. Oczywiście dobrze zrobili, choć wiedzieli, że TVPiS będzie grzało temat. Tak więc przy ustawie o obronie też to mogli zrobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Anthermil: dokładnie masz rację Mirku tak samo o podniesieniu wynagrodzeń posłom jeszcze jakby się opozycja sprzeciwiła to w ludziach pojawiło by się wzburzenie.... Niechce mi się tego sarkazmu ciągnąć. Usuń konto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anthermil: jeżeli ktoś z KO albo Polska 2050 nie zabierze głosu w sprawie tych ćwiczeń i nie potępi tego, to ja nie idę na wybory. Podobnie zrobi pewnie wielu innych chłopów, których to dotyczy. Żeby się później nie okazało, że do odsunięcia PiS od władzy zabrakło minimalnej ilości głosów.
  • Odpowiedz
@karakanjaroslaw: No to idiotycznie zrobisz, bo za PiSu też będziesz miał obowiązkowe ćwiczenia i po ewentualnej wygranie gówno ich będzie obchodziło twoje zdanie, bo nie jesteś ich elektoratem xD Dodatkowo zobacz jakie gówno narobili w tym kraju przez 7 lat rządów, kto obniżył wiek emerytalny, kto zaczął wprowadzać jakieś 13 i 14 stki itd., za które ty będziesz musiał płacić. Nie ma gorszej partii dla młodych ludzi. Już nie mówiąc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anthermil:

No to idiotycznie zrobisz, bo za PiSu też będziesz miał obowiązkowe ćwiczenia i po ewentualnej wygranie gówno ich będzie obchodziło twoje zdanie, bo nie jesteś ich elektoratem xD


Nie jestem niczyim elektoratem, bo teraz każda partia chce sypać socjalem tak jak PiS. Jedyna różnica w podejściu do UE, sądownictwa i kilku innych spraw. Chętnie zagłosowałbym na partie pokroju PO z 2010, ale nic takiego na scenie nie ma. Mam
  • Odpowiedz
@karakanjaroslaw: No ja też nie jestem i co z tego? Najbliżej mi było do nowoczesnej, która już, de facto, nie istnieje. Obrażanie się na rzeczywistość to imo droga do nikąd. Zawsze jest lepiej zrobić, choćby mały, krok w kierunku poprawy. Dlatego zacisnę zęby i zagłosuje na opozycje.
  • Odpowiedz
@Anthermil:
Najpierw spróbuję choć trochę zaznaczyć, że nie jestem symetrystą.
Otóż tak, PiS do PO to jak cholera przy grypie. Rucha nas w dupę tak jak nas platforma nigdy nie wyruchała.

Ale na litość boską przestańmy z tego powodu tak zawzięcie lizać kukle KO i niczym Korwiniści tłumaczyć co XYZ miał na
  • Odpowiedz
@Wappyn: Ja nie liżę kukli PO, tylko piszę jak wygląda rzeczywistość. Możesz się na nią obrażać, ale skoro PiS jedzie na tanim populizmie i rozdawnictwie i to działa, to inne partie też będą działać w podobny sposób.

W tym chlewie jak raz na 30 lat nie wywieziesz świń w taczkzch, to chyba naprawdę sam sobie zagwarantujesz, że wyruchają Cię do wypadającego odbytu.


Władza jest odwzorowaniem ludu. Jeśli lud daje się
  • Odpowiedz
@Anthermil:

I na tych taczkach to powinieneś obywateli na jakieś lekcje ekonomii / WoSu zawozić, ale to pewnie i tak by nic nie dało xD

I co by to dało? Więcej oburzonej klasy średniej, która daje się posuwać i w ramach wyparcia robi fikołki usprawiedliwiające jednogłośne ruchanie przez przez cały sejm tym, że jeden najgorszy z nich tak ukształtował rzeczywistość społeczno polityczną?
To że to się stało to wcale nie
W.....n - @Anthermil:
I na tych taczkach to powinieneś obywateli na jakieś lekcje eko...

źródło: comment_16706744418mey3ZJIdGIYU77xeqbSlu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wappyn: To by to dało, że ludzie mieliby narzędzia do racjonalnej oceny posunięć rządu. Większość polaków totalnie nie ogarnia polskiego systemu politycznego i podstaw ekonomii, a dodatkowo jesteśmy z natury emocjonalni - wystarczy dobra nawijka i elo, można ruchać xD

To jest największy problem jaki mamy. Najlepszy przykład to plan odbudowy i powody, dla których nie mamy kasy z UE. Spora część polaków uważa, że to obrona suwerenności i Tusk blokuje fundusze xD

To że to się stało to wcale nie ich wina? Ja się bardziej do tego
  • Odpowiedz