Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Efka585: Zazwyczaj? Z mojego rocznika studia ratowały przed poborem, jak się wyleciało to w kamasze. Obowiązkowa służba wojskowa została zawieszona raptem w 2010r.

@Drapichrust: a ja pamiętam czasy kiedy najpierw szukało się dojścia żeby nie pójść donwojska a po ~1995 żeby tam jednak się dostać (w czasach bezrobocia mundurowka była atrakcyjna)...
@Poldek0000 ja byłem chyba pierwszym rocznikiem w którym po studiach automatycznie dostawało się rezerwę bez jakiś szkoleń czy kursów w trakcie studiów. Po studiach w książeczce wpisali mi starszego szeregowego i tyle. Od tego czasu nie miałem żadnego kontaktu z wojskiem.
@Efka585: nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek się bał ataku Rosji. Natomiast wydaje mi się, że wybrano sobie ten moment, żeby rozwiązać palący problem w momencie, w którym według wybrańców narodu, najmniej zaboli politycznie.

To, że kierunek "armia wyłącznie zawodowa i ochotnicza" to kierunek zły wiadomo było od ataku Rosji na Krym. Tyle tylko, że nikt nie chciał tego ruszyć bo temat raczej średnio popularny politycznie. W międzyczasie próbowano jakichś dziwnych