Wpis z mikrobloga

Jeden atak hakerski i z dnia na dzień tracisz dostęp do 12 letniego konta na Facebooku, konta na Insta i dostępu do gier na Oculus Quest

Otrzymałem wiadomość o zmianie hasła.
Zmiana hasła nastąpiła w dniu Malezja 19/11/2022 o godzinie 11:07 (UTC +08)
Zaraz po tym otrzymałem wiadomość o zawieszeniu konta.
Pomimo weryfikacji dwuetapowej, ktoś włamał się na moje konto. Zgodnie z formularzem dwukrotnie wysłałem zdjęcia mojego dowodu osobistego oraz odwołanie od decyzji o zawieszeniu konta.
Komuś udało się nawet zmienić moje zdjęcie profilowe, na takie z czarnym tłem i religijnymi napisami, prawdopodobnie w języku arabskim.

Wielokrotnie kontaktowałem się z supportem, opisując całą sytuację, ale.
jedyny dostępny support to ten dla firm.

Wielokrotnie rozmawiałem z nimi telefonicznie, ale za każdym razem po dotarciu do informacji, że chodzi o konto prywatne, mówili, że nie mogą nic zrobić, nie mogą przesłać sprawy dalej , każdy nowo rozpoczęty wątek /e-mail /telefon kończy się wysłaniem linku do strony /hacked ( o której więcej info poniżej )

Mam firmę ale konto o którym mowa jest prywatne.

Konto to ma dostęp do wielu profili firmowych dużych firm i przedsiębiorstw (jako administrator, moderator, kierownik)
Poprzez to konto niejednokrotnie były kupowane reklamy i kampanie

Kiedy wchodzę na stronę Facebook/hacked wyświetla się tekst :
(Milan, nie zgadzasz się z decyzją 19 listopada, Sprawdź swój wynik tutaj, Twoje konto jest niewidoczne dla ludzi na Facebooku i nie można go używać.)

Na niektórych urządzeniach wyświetla mi że to konto zostanie wyłączone za 10 dni .

Na dodatek nie mam dostępu do instagrama i konta oculus Quest na którym miałem wiele gier

Czy jesteście w stanie coś doradzić ?

#facebook #internet #firma #pomocy #wykopefekt
#oculus #instagram #socialmedia
Pobierz l1nku - Jeden atak hakerski i z dnia na dzień tracisz dostęp do 12 letniego konta na ...
źródło: comment_1670536789mtKGFYHjX9NWJp2L1ykDX1.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@l1nku: odpusc sobie Facebooka. Mialem taka akcje jakies 2 lata temu i nic nie ugrasz. Meta nie ma Customer Support. Tak po prostu.
@l1nku: Skoro wysłałeś zdjęcia dowodu, to poczekaj dobę. Koleżka miał podobną akcję i się z nim skontaktowali. Akcja miała miejsce ze dwa tygodnie temu. Oczywiście zadbaj o zmiane haseł na każdym poważnym koncie.
@l1nku: Nauczy cię to korzystania z weryfikacji dwuetapowej, przykro mi że w taki trudny dla ciebie sposób. Zainteresuj się tematem fizycznych kluczy bezpieczeństwa - do pierwszego zalogowania się na nowym urządzeniu potrzebne będzie fizyczne dotknięcie klucza w urządzeniu - żaden hindus/nigeryjczyk/malezyjczyk nie jest w stanie tego zrobić więc odpadają wszelkie scamy phishingowe i przejmowanie kont zdalnie.

https://www.yubico.com/