Wpis z mikrobloga

2693 + 1 = 2694

Tytuł: Amok
Autor: Izabela Janiszewska
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 9/10
ISBN: 9788366736290
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Książka kończącą trylogię przygód Brunona i Larysy.
Czytając ostatnio książki Janiszewskiej i Pana Gorzki przechodzą przeze mnie różne uczucia, ale przeważa współczucie. Współczucie skierowane do ludzi których tak często spotykam na wykopie i czytam ich przekonania, że nie tykają polskich kryminałów bo to żenada, dno i kilogram mułu.
Wracając do samej trylogii - świetnie się bawiłem.
Główny bohater bardzo przypadł mi do gustu, bo harakterem i wiecznymi docinkami przypominał mi dr. Housa. Gdzieś tam czytałem opinie, że autorka wrzuciła tu tone bezbeckich żartów. No ktoś ewidentnie nie zrozumiał zarysu postaci.
Szkoda, że to już koniec, ale nie żałuję, że autorka zamknęła definitywnie furtkę do kontynuacji. Dobre historie mają to do siebie, że kończą się w opdowiednim czasie z odpowiednim poziomem. Tutaj strzał w dziesiątkę. Polecam całą serie.

"Szaleństwo, przemoc, rozpacz, wszystko ma swój koniec.
W trakcie poszukiwań zaginionej policjantki komisarz Bruno Wilczyński daje się wciągnąć w grę, w której nawet najmniejszy błąd może okazać się fatalny w skutkach. Nieuchwytny morderca umiejętnie manipuluje Wilczyńskim, sprawiając, że z wolna przestaje nad sobą panować.
Tymczasem reporterka Larysa Luboń usiłuje rozwikłać zagadkową śmierć Lady Di, bezdomnej z Dworca Centralnego. Wszystkie tropy prowadzą ją do rodziny Hallerów i aby dotrzeć do prawdy, dziennikarka będzie musiała wejść w kłębowisko żmij.
Larysa i Bruno zostaną postawieni przed wyborami, które obnażą prawdę o nich samych i na zawsze przypieczętują ich los.
„Amok” to opowieść o tym, że przeszłość nigdy nie umiera, a najbardziej ściga nas to, przed czym chcemy uciec. To historia, która pokazuje, że ciemność drzemie w każdym człowieku, gotowa się przebudzić, oraz że każda z naszych decyzji ma swoje nieubłagane konsekwencje."

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz RenkaRenkeMyje - 2693 + 1 = 2694

Tytuł: Amok
Autor: Izabela Janiszewska
Gatunek: kry...
źródło: comment_1670534344ZKxmVJSwySSAxY6Yff8VGa.jpg
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2023-01-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-08-26 - Użytkownik vivianka ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Histeria (Izabela Janiszewska)
2\. Krew