Wpis z mikrobloga

@BayzedMan jako naczelny adwokat Ukrainy jak to wytłumaczysz? To już nie jest randomowy żołnierz z naszywką jak to zawsze padał argument

"W mieście Izium na Ukrainie przemianowano 21 ulic, których nazwy były związane z Rosją. Jedna z ulic została nazwa imieniem Stepana Bandery, przewodniczącego frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów - OUN-B, która ponosi odpowiedzialność za dokonane w latach 40. XX wieku ludobójstwo polskiej ludności na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej."

https://www.rp.pl/polityka/art37570711-bandera-zastepuje-puszkina-w-miescie-na-ukrainie-zmieniaja-nazwy-ulic-kojarzacych-sie-z-rosja

#ukraina
  • 3
@BayzedMan: Myślę że mnie i wielu innych Polaków (bo uwierz że nastroje w społeczeństwie są z goła inne niż na wykopie) nie interesuje kim jest dla nich, tylko kim jest dla nas. W momencie jak Polska dozbraja Ukrainę, a my musimy zrzucać się na utrzymywanie ukraińców w PL nie powinna chyba nam się pluć w twarz typami typu andrej śmietnik czy nazywanie ulic imieniem bandery, czy nie?

Masz rację każdy kto
@angelofdeath007: No dobry plan, uzywac miedzynarodowych relacji i polskiego soft powera wytworzonego dzieki pomocy aby wymusic na nich przeprosiny czy uznanie kogos zyjacego 80 lat temu za zbrodniarza. Prawdziwa realpolitik i dbanie o polskie interesy. xD

Cos z tego bede mial, jak Zelensky uzna bandere zbrodniarzem? Cos do jedzenia czy moze jakies surowce energetyczne/metaliczne?
Ile mi wplynie na konto, jak zmusimy Ukraincow do zaprzestania nazywania bandery bohaterem?