Wpis z mikrobloga

Jestem właśnie po seansie „The English” i mogę z czystym sercem polecić. Kawał dobrego serialu. Co ciekawe to koprodukcja BBC i Amazon Prime, ale do obejrzenia obecnie na HBO Max. xD

Na początku myślałem, że będzie to kolejny generyczny western o silnej, niezależnej kobiecie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. I rzeczywiście, mamy silną i niezależną kobietę, ale główne postaci, łącznie z bohaterką, dobrze poprowadzone, solidnie zagrane, a fabuła nawet nie taka oczywista.

Niektóre poboczne wątki i charaktery dość przerysowane, przez co trochę tracą na wiarygodności, ale to raczej wina długości całej serii - tylko 6 odcinków z definitywnym zamknięciem historii. Miejscami widać też dość skromny budżet (mam alergię na greenscrena). Warto dać mu szansę.

#theenglish #amazonprimevideo #amazonprime #hbo #hbomax #seriale #western
  • 2
@gram_w_mahjonga: > zauważyłeś puszczenie oka do "Tańczącego z wilkami" w końcówce, gdy Eli śpiewa na pożegnanie? Zaraz mi się przypomniała ta jedna z ostatnich scen filmu Costnera.

@gram_w_mahjonga: Przyznaję szczerze, że nie. Ale to dlatego, że Tańczącego oglądałem dawno, dawno temu...
Musze odświeżyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)