Wpis z mikrobloga

Zaczynam swoją przygodę ze #smarthome i szukam porady i nakierowania.

Obecnie mam w domu kilka żarówek #yeelight od #xiaomi oraz kilka gniazdek #gosund, w obu przypadkach używam ich głównie do automatycznego włączania/wyłączania oświetlenia/urządzeń zgodnie z harmonogramem.

Do obsługi tych urządzeń używam dedykowanych aplikacji oraz integracji z #googlehome i #asystentgoogle.

W najbliższym czasie chciałbym chciałbym dorzucić do tego pomiar temperatury, czujniki otwarcia drzwi/okien oraz ze 2 kamery. Docelowo pewnie też sterowanie bramą, roletami i piecem gazowym.

Z jednej strony nie chcę ograniczać się do sprzętu z jednym logo, ale z drugiej jednak fajnie byłoby to wszystko spiąć w jednym miejscu. Wiem, że są od tego systemy tupu #homeassistant albo #domoticz.
Który wybrać? Jak zacząć? Jakich firm sprzęt wybierać żeby potem dało się to zintegrować? Łączność wifi czy raczej jakaś #tuya
Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami i popełnionymi błędami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
@ManWithOutNick: Jeśli masz w planach spięcie tego wszystkiego softem typu homeassistant to tuya zdecydowanie odradzam. To po prostu nie działa zbyt dobrze. Miałem trochę urządzeń tuya plus homeasystent i bardzo często automatyzacje się nie wykonywały z powodu jakichś problemów z chmurą tuya. Przeszedłem z tego badziewia na rozwiązania shelly plus trochę urządzeń na zigbee róznych producentów (sonoff, xiaomi).
@cyper: @dra-cit: Bo to nie działa.

Włączniki. Na 40 włączeń i wyłączeń są momenty, że nie zatrybi i człowiek się #!$%@?. Ucinając komentarze, odległość od bramki nie ma znaczenia.

Wczoraj wywaliło mi wszystkie czujniki temperatur, tak z dupy, ilość sztuk 7. Już trzeba przy tym dłubać.

Więcej wymieniać mi się nie chce, ale xiaomi do niezawodnych zaliczyć nie mozna.
@GratisLPG xiaomi/aqara na zigbee są polecane. Odradzam te na wifi, chociaż kilka sam mam i nie jest źle. Jeżeli chodzi o czujniki ruchu to tylko xiaomi ze względu na możliwość moda.