Wpis z mikrobloga

@Dejwor: praktycznie liczyłbym około 3 milionów mężczyzn w wieku 18-33. Ci powyżej chyba 32 roku życia odbywali już zazwyczaj ZSW, więc ich się nie wlicza do losowania.

Odjąć trzeba wszystkich co mają kategorie D i E, młodych ojców, którzy mają dziecko młodsze niż 8 lat, takich co się opiekują starszym człowiekiem lub są jedynym żywicielem rodziny (tego nie jestem pewien).
  • Odpowiedz
@szkolna_lofi: @tonawegla: @Dejwor: dlatego moje bardzo luźne szacunki bym dał nie więcej niż 10% szans na to, że wezmą jeśli jesteś w wieku 18-32. Podobno bardziej biorą osoby z jakimś specjalnym wykształceniem, nie wiem czy technikum czy wyłącznie studia, ale osoby po IT i medycynie.
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: No tak, pierwsze ćwiczenia wojskowe kończą się przysięga wojskowa wraz z nadaniem stopnia szeregowego, zostajesz przeniesiony do rezerwy aktywnej, w której państwo ma możliwość co roku zesłać cię na 90 dni łącznie latania po lesie z atrapą kałacha.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LifeArtist: na mój chłopski rozum:
- bombelek do 8 rż. = cmoknijcie mnie w pompkę
- bombelek 8-18, inny członek rodziny = tylko jeśli opiekuję się sam
Wcięcie w tekście sugeruje, że dopisek na końcu odnosi się tylko do podpunktu 2., no ale prawnikiem nie jestem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Dejwor: Gościu napisałem ci wyraźnie, ktoś może nawet nie mieć studniówki, nie mieć matury, być dopiero w 3 klasie liceum, technikum czy zawodówki, a może teoretycznie dostać wezwanie.
  • Odpowiedz