Wpis z mikrobloga

Dostałem ostatnio kartę lunchową #edenred. Czy wszędzie (chodzi mi oczywiście o bary, restauracje, sklepy spożywcze) mogę nią zapłacić czy są jakieś wyjątki? W zakładce Gdzie zapłacę karta widzę tylko ogólnie opisane gdzie mogę zapłacić, nie ma podanych konkretnych firm. Drugie pytanie czy po miesiącu środki na karcie się kasują? Dziękuję za odpowiedź. Taguje #pracbaza #hr #korposwiat dla większego zasięgu
  • 18
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jadowityssak: wszędzie gdzie mają terminal obsługujący karty z paskiem magnetycznym. W zwykłym sklepie też działa płatnośc. Także przez neta (pyszne Netflix itp) nie testowałem tylko zakupu alkoholu
@Jadowityssak: U mnie działo to tak ze w każdym miejscu gdzie można było kupić coś do jedzenia dało się płacić. Nawet płatność za piwko w knajpach przechodziła. W sklepach nie działało. Pro tip, dodaj sobie kartę do Apple/Google pay
@Jadowityssak:

jest napisane że za alko i papierosy nie można zapłacić tą kartą

Ponoć nikt tego nie sprawdza. ja fajek nie palę, a pić raczej też nie piję, więc kartę używam do zakupów w lidlu. i tak chyba jest najlepiej.
@wkrk: dzisiaj chciałem zapłacić za zakupy (sama spożywają) w Lidlu na kasie samoobsługowej i mi odrzuciło transakcje. Chyba że podobnie jak przy zwykłych kartach pierwsza transakcja to trzeba wsadzić kartę bo zbliżeniowo nie zadziała.
@Jadowityssak: na start chyba musisz aktywować, nadać pin, itp. Do tego te karty mają problem z odczytem, czasem trzeba je przesunąć mega wolno (restauracje) czasem bardzo szybko (Lidl).

Najlepiej na start sprawdzić w jakiejś restauracji przy biurze.

I warto zainstalować apke, wtedy wiesz, ile jeszcze masz kasy na koncie.
@wkrk: kartę już zaraz na początku aktywowałem więc to raczej nie problem. Tylko gorzej z pierwsza płatnością, bo odrzuciło mi wszędzie gdzie do tej pory próbowałem korzystać (Lidl, automat z przekąskami) i nie wiem czy to kwestia tego że podobnie jak z kartą płatniczą należy pierwsza platnosc wsadzić kartę do terminala czy całkowicie zablokowana opcja. A też masz kartę lunchową czy podarunkowa?
@Jadowityssak: obie, i chyba nie miałem żadnych problemów przy pierwszej płatności.
To zwykle karty z paskiem, nie ma innej opcji niż przesunięcie po czytniku.

Spróbuj chociaż na chwilę zainstalować ich aplikacje na telefonie, to będziesz widział dokladną treść błędu. Może firma jeszcze nie wrzuciła żadnych środków, albo nie aktywowała konta? Sprawdź z działem HR, może mają podgląd? Albo na infolinię karty zadzwoń.
@Jadowityssak: aaaa tak, bo czasem w niektórych sklepach (np stacjach benzynowych) jest dodatkowy czytnik (przy sprzedawcy) który czyta te karty. Musisz w danym miejscu zapytać.
@Jadowityssak: w Lidlu tak, ale... Nie zawsze działa za pierwszym razem. Ale możliwe, że po prostu karta jest jeszcze nieaktywna, albo - że macie bardzo limitowaną listę miejsc w których ją można użyć.
@HelterSkelter88: próbowałem w Lidlu i w firmowym automacie z przekąskami i w obu mi nie zadziałało xD Ostatnio nie było okazji żeby pójść gdzieś na kebsa (nie mam ochoty ostatnio), więc na razie nigdzie nie testowałem, ale ludzi z mojej firmy mówili że w restauracjach, czy przy zamawianiu pizzy działała. Na pewno McDonald czy KFC będzie działać.
@Jadowityssak: Probowałeś już nią zapłacić w Lidlu za alkohol? Mam również lunchową. W Biedronce i Lidlu działa (przy pierwszych zakupach włożyłem kartę), ale przez telefon (Google Play) wszędzie mi odrzuca. Muszę fizyczną przykładać.