Wpis z mikrobloga

Złożyłam kompa z nowych części:
- i5-11400f,
- asus GeForce RTX 3060 TUF GAMING OC V2 LHR,
- asus prime z590-p,
- 2x 16 fury 16-20-20,
- mve gold 650 v2 gold
... i problem zaczyna się z pikaniem BIOSu (1 długi i dwa krótkie). Przeczytałam, że to wina karty graficznej, lecz po wyciągnięciu jej problem nie ustaje. Próbowałam wszystkiego, zamiana kości ram, reset biosu i nic.
Ma ktoś może pomysł, jaki ból doskwiera świeżo złożonemu komputerowi?
#informatyka #it #komputery
  • 36
  • Odpowiedz
Co do karty graficznej, widać, że wymaga dodatkowego zasilania


@Yu_liiia: ok i masz podpięty przewód 8-pin do zasilacza (do jednego z gniazd 8P PCIE/CPU na zasilaczu), na wtyczkach tego przewodu też jest oznaczenie PCIE, a drugi koniec do karty graficznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Masz pewnie kilka tych przewodów w zestawie do zasilacza, więc sprawdź na innym (o ile to jest modularny zasilacz, bo tego nie napisałaś).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yu_liiia: Ja chyba nigdy nie złożyłem dobrze kompa na starcie i zawsze były jakieś problemy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobacz, czy masz dobrze wpięte chłodzenie na procesorze, czy wszystkie złącza na kablach od zasilania płyty dobrze do końca wciśnięte. Zostaw tylko jedną kość ram i próbuj do skutku odpalać kompa przekładając ją co próbę o kolejny slot. Później zrób to samo z drugą kością. Tak samo zrób
  • Odpowiedz
@Maromark: rekomendowany zasilacz do karty to min. 650 W pisało
@strusmig: zasilacz jest modularny, podpinam prawidłowo, bo na zasilaczu jest oznaczenie PCIE/CPU, próbowałem na innym kablu i nic
@thisismaddnes: jobla za chwilę dostanę z tym komputerem. Zawsze się tak kończy, jak muszę komuś złożyć ()
  • Odpowiedz
@Yu_liiia: karta bezpośrednio wpięta do górnego slotu PCI-E x16 czy przez jakiś przedłużacz/riser? Jeszcze jedna rzecz mi przychodzi do głowy - na krawędzi karty graficznej masz taki suwaczek "Performance Mode / Quiet Mode". Spróbuj go przesunąć na drugą stronę i odpalić sprzęt.
  • Odpowiedz
po wyciągnięciu jej problem nie ustaje


@Yu_liiia: bo nie masz integry. Było nie brać 'F'. Musisz wyłączyć CSM i przestanie pikać. Tyle że przynajmniej mi na B550 + 5900x i B650E + 7900x karta wypisywała żeby wyłączyć CSM, pikało ale do bios dało się wejść. Testowane na 3080 i 4090.
  • Odpowiedz
@Yu_liiia: no właśnie mnie dziwi że się fallback nie załącza. Powninien popikać, ze 3-4 razy się zrestartować ale obraz dać. Chyba że to nie to tylko cpu/ram jak piszą wyżej. Tak bym wstępnie obstawiał. Nie masz jakiegoś znanego sprawnego sprzęta żeby tam kartę na chwilę włożyć a kartę stamtąd tu? Kolega, serwis, cokolwiek.
  • Odpowiedz