Wpis z mikrobloga

#lotnisko #wizzair #pytanie #podroze

Hej, pytanie do latających z bagażem podręcznym ( standard wizzair na 2022 40x30x20)
Jak oni to mierzą ? Warto kupować specjalną torbę/plecak pod ten wymiar ? Czy wziąć zwykły plecak "szkolny" i go pougniatać pod ten standard? A może walizka będzie lepsza?
  • 8
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: ja jak latam wizzair czy ryanair, to mam torbę i plecak które są większe od podanych, aczkolwiek bez mocnego ugniatania 2 razy w Ryanairze prosili o włożenie do tego stojaka aby sprawdzić, ale udało się bezproblemowo.
Z walizka to nie mam pojęcia bo w różnych liniach różnie jest a szkoda by wymieniac jak zaraz zmienia
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: Mi jeszcze nikt nie mierzył bagażu, ale przy gate masz taki stojak/koszyk i jak obsługa będzie miała wątpliwości co do rozmiaru, to Ci po prostu powiedzą, żebyś go tam włożył. Jak wejdzie to git, jak nie to pewnie dopłata.

Raz jak oddawałem rejestrowany i na plecach miałem zwykły plecak, to gość poprosił mnie tylko o pokazanie plecaka żeby zerknąć, czy jest ok.

Latałem i z plecakiem i z małą
  • Odpowiedz
@PonuryMruk Jeszcze nigdy mi nie sprawdzali czy wymiar jest ok (zawsze mialam plecak dopakowany, którego wymiar były ostatecznie ponad normę). Za to spotkałam się z sytuacja, że mierzyli walizkę (tutaj niestety nie ma jak tego obejść, bo nie da się ugnieść). Z tego co zauważyłam to jak ma się na plecach, a nie w ręce to mało kiedy zwracają na ten bagaż uwagę.
  • Odpowiedz