Wpis z mikrobloga

Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty

Na Nanga Parbat praca wre, ale ja dzisiaj nie o tym.

Mam ogłoszenie o cyklicznym KONKURSIE, o znalezisku dotyczącym Nanga Parbat oraz... pochwalę się Wam moimi nowymi górskimi fantami :D

.

.

KONKURS

--------------------

Ostatnio pytałam, czy chcielibyście cykliczny konkurs górski, taki z pytaniami. Dostałam parę odpowiedzi na "tak", więc spróbujemy. Zgodnie z sugestią @fjord: proponuję stałe terminy:

każdy wtorek oraz czwartek, godz. 20

tag konkursu to #gorymalgorzaty + #gorapytan

START: jutro

Koniec: 13 lutego

Zrobimy sobie wyścig na szczyt Góry Pytań- osoba z największą ilością pkt. wygrywa.

Zasady:

- zadaję dwa pytania, będzie jedno proste, jedno trudniejsze

- zakres to ośmiotysięczniki, himalaiści, historia himalaizmu etc.

- każde pytanie jest za 1pkt.

- nie trzeba odpowiadać na oba, można na jedno, dowolne, w celu zdobycia 1pkt.

- liczy się pierwsza prawidłowa, pełna odpowiedź na któreś z pytań

- na udzielenie odpowiedzi jest max. godzina, potem "zamykamy kramik" i robimy podsumowanie

- po każdym konkursie będę prowadzić ranking punktów- zobaczymy kto po miesiącu będzie na szczycie ;)

- jeśli z jakiegoś powodu nie będę mogła zrobić konkursu- wskażę nowy termin

- dla zwycięzcy postaram się wyskrobać jakąś górską nagrodę- nie będę pewnie mogła poszaleć, ale jakiś drobiazg na pewno się znajdzie ;)

.

.

.

--------------------------------------------------

INNE- ogłoszenia parafialne

- mam już wiele materiałów do kolejnego znaleziska z serii "Schody do nieba". Tym razem będzie to Nanga Parbat, czyli góra "na czasie" ;) więc można już powoli oczekiwać (@Pimp69: patrz, teraz już, o ile nic się nie zmieni, nie będzie takiej długiej przerwy jak ostatnio ;) )

- na zdjęciu moje nowe górskie fanty- nie mogę się powstrzymać, żeby się nie podzielić z Wami swoją radochą

Od Fundacji Kukuczki dostałam:

- nowe koszulki Fundacji na ten rok, oba wzory

- książkę "Na szczytach świata" Kukuczka, Malanowski, z podpisem Malanowskiego

- naszywkę Fundacji

- kartę z podpisami himalaistów" z zimowej wyprawy na Gasherbrum 2011/2012, w tym podpis Artura Hajzera i Adama Bieleckiego

Od ZakopanePortal dostałam:

- kalendarz TOPR na 2014 rok

A z antykwariatu odebrałam 4 nowe książki :D

.

.

.

Cytat górski na dziś:**

-----------------------------------------------------------------------------------

Dlaczego?

- żeby poczuć, że przestrzeń jest nieskończona

- żeby odkryć, że skały mają zapach

- żeby kolejny raz z niedowierzaniem stwierdzić jak śmiesznie kruche jest to nasze jedyne życie,

- żeby się zmęczyć jak nigdy w życiu, a potem odpocząć

- żeby się dowiedzieć kogo z nami nie ma

- żeby nie było, że nas nie było, itd., itd...

Żeby usiąść na kamieniu w tym cienkim powietrzu i wyciągnąć z kieszeni wszystko, co w nich nosimy na dole. I odłożyć niepotrzebne.

.

.

.

#nangadream #justiceforall #cytatgorski #gorapytan
hellyea - Górskie newsy, jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty 



Na Nanga Parbat pr...

źródło: comment_ygWwGdOxNjQDNT9eXlXpgpkwFMrGbnWE.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@hornat89: na fb poluj ;) akurat jednego konkursu już nie będzie raczej co najmniej rok [fanty z Fundacji], ale takie mniejsze konkursy bywają i niektóre z tych rzeczy są do wygrania wtedy
  • Odpowiedz
@hornat89: w pierwszej kolejności to na pewno: profile wszelkich himalaistów i festiwali filmów górskich, a oprócz tego:

Fundacja Kukuczki

Fundacja im. Andrzeja Zawady [te fundacje wrzucają sporo info]

Polskie Himalaje

Polski Himalaizm Zimowy

TPN

fotoTatry [piękne zdjęcia]

Tatry Polskie

Portal Tatrzański

Góry książek

... od tych dalej już reakcją łańcuchową pójdzie ;)
  • Odpowiedz
@hornat89: jeszcze się zastanawiam. Na pewno będzie to drobiażdżek- nie mam kasy, żeby coś ufundować fajnego, choćby nową książkę [czyli około 40 zł]. Chociaż są też sensowne książki nowe trochę tańsze no i klasyczne pozycje używane, ale już nie dostępne i jednak warte przeczytania. Ale nie każdy czyta. Dlatego mam miesiąc na wykombinowanie ;) mam parę pomysłów.

Wiesz, to chodzi o zabawę głównie.
  • Odpowiedz
@hellyea: wiem ale wiesz :P ja tam myśle, że nawet jakaś ciekawa książka z antykwariatu to byłby fajny drobiazg dla kogoś kto wygra, w końcu sama to sponsorujesz to bez przesady. szkoda ze na początku lutego mnie nie bedzie w polsce to nie wygram :( :D
  • Odpowiedz
@hornat89: tak myślałam właśnie- tylko boję się, że nie każdy czyta. Książka z antykwariatu, nawet lekko podniszczona to nic złego- w końcu niektóre już nie są dostępne nowe, albo jak są, to są dużo droższe. Ja czasami wolę kupić sobie 2 czy nawet 4 używane niż jedną nową zamiast tego ;) Zobaczymy jak to się potoczy.
  • Odpowiedz