Wpis z mikrobloga

Hej #trojmiasto,

Planuję w najbliższym czasie wpaść do Trójmiasta z żoną i małym dzieckiem na tydzień pracy zdalnej. Jako, że ostatni raz w tych okolicach byłem chyba w ramach jakiejś wycieczki szkolnej, to pojawia się pytanie - w jakich dzielnicach szukać noclegu? Zależy nam na tym aby było sporo miejsca do spacerów, dobra baza gastro, jakiś supermarket w okolicy, i w miarę blisko morza. Wstępnie wpadło nam w oko mieszkanie w Jelitkowie, ale chętnie posłucham o lepszych alternatywach.

Dzięki!

#trojmiasto #gdansk #gdynia #sopot
  • 7
@majkz: blisko morza gastro działają praktycznie tylko w sezonie letnim, a poza nim to i tak będziesz wybierał te polecane miejsca w centrach miasta (Gdańska, Wrzeszcza, Sopotu, Gdyni)

Więc ze względu na parki i morze to:
Jelitkowo/Przymorze/Brzeźno: Park Reagana
Sopot/Kamienny potok: okolice monciaka
Kolibki/Klif orłowski
Gdynia Redłowo

spójrz sobie na mapę wzdłuż wybrzeża - tam gdzie masz zielone pola to są zawsze parki ... a po drugiej stronie miasta masz Trójmiejski
@majkz: w belce tagu gdańsk masz link do dużego kompedium wiedzy o trójmieście, pod kątem knajp, spacerów i zwiedzania itd. bierz poprawkę że jest zima i poza sezonem nie wszytsko działa. Trójmiasto oferuje sporo pod kątem spacerów - cały pas nadmorski, park Reagana, Trójmiejski park krajobrazowy, park oruński, park oliwski, sporo tego a wymieniłem Gdańsk i okolice.
@majkz: Jak na moje gdzieś we Wrzeszczu Dolnym, idealnie okolica Wajdeloty/Browaru - nic pod ręką, ale wszędzie da się dojechać komunikacją w 15 minut, samochodem w 10 albo dojść na piechotę maksymalnie w godzinę. No i nie jest to aż tak popularna turystycznie dzielnica, więc powinno być taniej.