Wpis z mikrobloga

Piłkę oglądam od dziecka, zawsze śledzę na bieżąco wszystkie informacje w necie itd.
Niestety patrząc na aktualne wydarzenia stwierdzam, że to interesowanie się tym sportem to głupota i masochizm w przypadku Polaków (ale nie tylko)
1. Cała organizacja FIFA, afery i wybór Kataru na organizatora mistrzostw
2. Afera z premiami - jak jeszcze te nienażarte świnie z PZPNu trochę rozumiem, to jeśli piłkarze się kłócą o hajs i taki Lewandowski nie potrafi im wytlumaczyc o co tam grali i żeby nie wyciągać łapy po państwowe pieniądze w tych dziwnych czasach...
3. Trafiłem na artykuł o bawiących się vags po przegranej Polaków. Kur wa, te baby miały by problem z pracą w żabce gdyby trzeba było wygenerować kupon lotto. A tymczasem wczasy na koszt swoich chłopaków/mężów w najdroższych hotelach, ubrane w jakieś drogie ciuchy. Pomijam fakt, że wyglądają conajmniej słabo, kiedy zdjęcie nie jest dopracowane w PS.
4. Piłkarze, to większości proste chłopaki którzy w głowach mają gówno, a na potrzeby mediów robi się z nich nie wiadomo kogo, udzielają wywiadów, które w większości brzmią tak samo - oczywiście przypadek - zamiast dać im poprostu spokój po meczu - przecież ich zadaniem jest gra, a nie wywiad na który ktos mu tłukł do głowy co ma mówić w przypadku różnych scenariuszy.
5. Znam/znałem jednego z aktualnych kadrowiczów osobiście. Dużo mógłbym napisać, ale z uwagi na jego ojca, który jest spoko gościem nie napiszę. Ta znajomość między innymi skłoniła mnie do napisania tego wysrywu.
6. A kto jest najbardziej poje bany z tego całego towarzystwa? Ci którzy to oglądają i nabijają kabzę tym wszystkim patocelebrytom piłkarskim (między innymi ja). W piłce są chore pieniądze - jeśli w takiej paraolimpiadzie jak ekstraklasa ktoś wielu piłkarzy zarabia 50 tys+ miesięcznie, to coś tu mocno nie gra.
7. PZPN. Ręka rękę myje, wieśniak z dupy na najwyższym stanowisku, dodatkowo gościu z 711 telefonami do fryzjera na koncie. Co tu więcej pisać, skoro tyle wiemy, to strach myśleć czego nie wiemy.

Czas chyba przestać jarać się tym sportem, bo niewiele różni się ten cały cyrk od jakiegoś FAMEMMA - chyba jedynie tym, że ktoś wpadł na to dużo wcześniej i ładnie opakował to gówno w papierek, a profity już spływają same.
Przelało się, szkoda, że tak późno
#mecz #reprezentacja #pilkanozna
  • 12
  • Odpowiedz
@macieyy: szybko do tego doszedłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Nie emocjonuje się piłką, jedyne uznanie mam dla piłki klubowej i klubu któremu kibicuje bo jest to biznes, a nie "pomnik narodowy".
Jaki jest sens oglądać 22 milionerów kopiących nadmuchany balon? Czasami można, ale żyć tym? Głupota.

Znam/znałem jednego z aktualnych kadrowiczów osobiście. Dużo mógłbym napisać, ale z uwagi na jego ojca, który jest spoko gościem nie napiszę.
  • Odpowiedz
@macieyy:

2. Afera z premiami - jak jeszcze te nienażarte świnie z PZPNu trochę rozumiem, to jeśli piłkarze się kłócą o hajs i taki Lewandowski nie potrafi im wytlumaczyc o co tam grali i żeby nie wyciągać łapy po państwowe pieniądze w tych dziwnych czasach...


Ale Ty w ogóle wiesz o co chodzi? Michniewicz zadeklarował wcześniej, że sztab weźmie 5 milionów, a teraz jak już kasa jest na ladzie to chce
  • Odpowiedz
@macieyy Podobne przemyślenia miałem w trakcie pandemii (na samym początku jak wszyscy się bali jeszcze xD) chyba CR7 rzucił coś w stylu, że to wstyd że my jesteśmy tak grubo przepłaceni a osoby, typu lekarze czy naukowcy, którzy rzeczywiście coś robią nie mają nawet 1% tego co piłkarze.
Jak te wszystkie rozgrywki się wznowiły, na początku była straszna stypa bo bez kibiców, to po prostu przestałem to oglądać. I kompletnie nie czuję
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@macieyy: punkt 4 widać na każdy vlogu z męczy nas piłka. Każda wypowiedź piłkarzy jak rozmowa z Sebastianem pod żabką. Tacy jak Skorupski to już przodują w tym. Niestety Lewy poza kamerami zachowuje się bardzo podobnie i mniej mnie dziwi że się kumplowal z Peszko, tytanem intelektu. Tacy bardziej rozgarnięci się wydają Szczęsny, Krychowiak, bielik.
  • Odpowiedz
wczasy na koszt swoich chłopaków/mężów w najdroższych hotelach, ubrane w jakieś drogie ciuchy.


@macieyy: W małżeństwie każde zarobione pieniądze są wspólne (jeśli nie ma rozdzielności majątkowej), więc to nie jest na koszt mężów tylko za wspólne pieniądze.
  • Odpowiedz
@ponuraszafa: dodałbym do tego towarzystwa Piotrka Zielińskiego, który jest moim zdaniem bardzo mądrym normalnym chłopakiem, jest troche nieśmiały, dlatego większość ludzi wrzuca go do jednego wora że wszystkimi.
  • Odpowiedz
troche nieśmiały


@macieyy: Dlatego tak słabo mu idzie w kadrze. W Napoli potrafi śmigać bez obaw. Dopiero mecz z Francja rozjuszył Piotrka na tyle, ze się otrząsnął. Parę lat za późno niestety.
  • Odpowiedz