Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirek2137: jaki byłby sens tego kołka gdyby pod własnym ciężarem się wysuwał z czasem. Wszystkie rygle w zawiasach wychodzą do góry
  • Odpowiedz
@alahakbar: zawias jest od drzwi z samochodu, w samochodzie już mam zamontowany taki zawias, więc łatwiej by mi było wstawić same drzwi w stare mocowanie już zamontowane, bo jeśli stare mocowania odkręcę, to nie dam rady zamontować go z nowymi drzwiami, nie ma tam miejsca, musiałbym demontować błotnik który jest przyklejony a nie mam opalarki, a nawet gdybym miał to nie mam 230V żeby ją podłączyć ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
@Mirek2137: Chyba wiem co ty chcesz zrobić i muszę cię zmartwić. Nie wybijesz tego tak łatwo i to tak nie działa że później łatwo by weszło. Jeśli to na zdjęciu to drzwi (tak zakładam) to ściągnij tapicerkę i tam odkręcasz cały zawias od wewnątrz i wychodzi całość.
  • Odpowiedz
więc łatwiej by mi było wstawić same drzwi w stare mocowanie już zamontowane,


@Mirek2137: To się nie uda, tak aby były dobrze spasowane. Chyba że będziesz miał fata. Próbowałem tak robić chyba w peugeocie 407, i drzwi mijały się mocno, aż nie dało się zamknąć.
Musisz zdjąć błotnik, zluzować zawias na śrubach i wtedy ustawiać spasowanie.
W taki sam sposób montuje się drzwi w fabrykach. Nie wszystkie elementy w aucie
  • Odpowiedz
@Mirek2137: To nie jest takie trudne jak się wydaję. Ustawiasz aby szpary były równe, zawiasami pod błotnikiem. Potem w razie konieczności luzujesz zawias na drzwiach i korygujesz aby nie chowały się, lub wystawały za próg.
Brzmi to może nie jasno, ale jak zobaczysz będziesz wiedział o co chodzi.
Na koniec przykręcasz błotnik, na stare ślady.
A czasami da się odkręcić zawiasy bez demontażu błotnika, wystarczy zdjąć nadkole.
  • Odpowiedz