Wpis z mikrobloga

#dom #budownictwo #ogrzewanie mureczki kuchnia wychładza mi reszte chaty, mam tam ok 18.5 stopni gdzie obok w salonie (gdzie jest grzejnik) dobija do 22 stopni. Zakładam, że ciągnie z okien (mam też tam otwór wentylacyjny pod okap + kratka wentylacyjna). Pobawiłem się tym patentem na ustawienie 'zimowe' okien ale nic to nie dało :/ jakieś tipy co z tym fantem zrobić, coś gdzieś dokręcić w oknach, może coś z tym otworem wentylacyjnym ogarnąć?
  • 4
@isActive: im bardziej uszczelnisz okna tym bardziej jak nie masz nawiewników tym bardziej będzie wiało zamiast wyciągać powietrze z wentylacji. Masz własny kanał wentylacyjny??
@Wasky: w kuchni jest jedno okno podwójne, jedno z nich posiada nawiewniki, które nie są zbyt szczelne tak szerze, mimo, że są zamknięte to i tak czuć chłód. obok okna jest kanał wentylacyjny z kratką wentylacyjną i podpiętym okapem, który ciągnie się dodatkowo przez pokój na piętrze (gdize również jest kratka założona, ale tam nie ma takiego chłodu), a no i zapomniałem wspomnieć, że to połówka bliźniaka