Wpis z mikrobloga

@WiesniakzPowolania

Lewica - wyśmiewa wszelkie formy patriotyzmu i "eventy" go kultywujące w tym parady i apele wojskowe.

Prawica - SIŁA DUMA HONOR Patrzcie jacy jesteśmy silni CHWALĄ BOHATEROM [kotwica] żołnierze to jest to a nie jakieś części rowerowe w rurkach

Człowiek z RiGCzem - wie że tradycje wojskowe, pamięć o poległych i zwycięstwach wiążą każde państwo, a uroczystości pielęgnujące te wartości są przyjemne dla oka i ucha.

Fajnie się ogląda takie filmiki,
@WiesniakzPowolania: A ty myślisz, propaganda to tylko polityka? Gościu, to klip wystawiony przez oficjalny kanał WOT, do tego w 2018 r. kiedy ministrem chyba jeszcze był Macierewicz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie wiem jak teraz, ale ok. 2020 słyszałem jak WOT wygląda od środka z perspektywa takiego pełnego zapału ochotnika. Nie do końca tak fajnie jak na tych ich filmikach. Zupełnie poważnie, mam nadzieję, że organizacyjnie się
@WiesniakzPowolania: W państwie, w którym wszystko jest polityką, a politycy wchodzą butami w każdy aspekt życia obywateli, trudno nie być nią przeżartym.
Film fajny, ale skoro jest wystawiony na oficjalnym, publicznym kanale, to ma przede wszystkim jedną funkcję, zachęcić kolejnych ochotników. I tak, to już jest co najmniej na granicy propagandy.
@WiesniakzPowolania: Dobrze, jeśli nie są to działania pozorowane ( ͡º ͜ʖ͡º)
Akurat WOT, to moim zdaniem dobra inicjatywa i uważam, ze bardzo dobrze stało się, że odsunięto od niej Macierewicza. Natomiast jak minister Błaszczak i jego pryncypał opowiadają o 300 tys. wojsku, a potem na podstawie ustawy rezerwują sobie prawo do "ćwiczeń" kończących się przysięgą wojskową dla kompletnych randomów, to jest to pozoranctwo i państwo z
a potem na podstawie ustawy rezerwują sobie prawo do "ćwiczeń" kończących się przysięgą wojskową dla kompletnych randomów, to jest to pozoranctwo i państwo z dykty.


@SOLDIER_OF_FROGTAN: Ale czytałeś odpowiedź o tych powołaniach, prawda? :

Dalej Kwaczyńska poinformowała, że chodzi tylko i wyłącznie o osoby, które "spełniają warunki", czyli posiadają specjalne wyszkolenie lub "techniczne wykształcenie na potrzeby sił zbrojnych"


O jakich randomach mówisz? Rozumiesz, że nie chodzi o to, żeby zabrać pierwszego