Wpis z mikrobloga

@Dipolarny: a nie dodaje się go jako drenaż dla wilgociolubnych gatunków? Moje b.hamorii mają jedynie cieniutką warstwe wermikulitu z torfem wymieszanym z czerwoną gliną, z wyjatkiem samiczki, która zdążyła wszystko rozpieprzyć w jeden dzień xD.
@Anofus69: prawda jest taka, że nad jeśli chodzi o podłoże sam torf czy jakiekolwiek mieszanki śmiało można kombinować na różne strony. Ciężko zrobić coś nie tak :D Zresztą jak pająk weźmie się za kopanie to po jakimś czasie i tak sobie to zrobi po swojemu.
@Dipolarny: w sensie mieszanki mają znaczenie, bo gliny w życiu bym nie dała u poecilotheri, bo zgnije w jeden dzień xdd
Ale fakt faktem, szczególnie gigasy. Jedyne czego potrzebują to ziemi w terra i nic więcej XDDD.
@Anofus69: tyle już dziwnych zachować ptaszników widziałem, że przestałem je jakoś szczególnie dzielić na naziemne, nadrzewne etc. Duże hodowle używają tylko torfu do wszystkiego i się po prostu sprawdza. No ale pewnie, trzeba kombinować pod siebie ;).
@Dipolarny: ja nie prowadzę dużej hodowli, a taką hobbistyczną i jest w mnie mały pragmatyczny pedant ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale fakt, moja hati hati się zakopuje i żyje pod ziemią, moja tliltocatl żyje na szybie, a poe striata która też żyje pod ziemią ¯\_(ツ)_/¯