Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od pewnego czasu na wykopie widzę ciągłą krytykę działań pisu. Interesuję się polityką i nie jestem wyznawcą żadnej partii ale mimo wszystko uważam że PiS jest najmniej złą partią w Polsce. Podsumowując chcę zadać pytanie dlaczego tak bardzo nie lubicie PiSu i jego działań. Liczę na konstruktywną dyskusję.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638bb8654bf3873cacedc60a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Wesprzyj projekt
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: Inna sprawa jest taka że ci co są za nie są specjalnie wylewni w przeciwieństwie do tych przeciw. W Polsce wybory najczęściej nie są wygrywane przytłaczającą większością głosów więc liczba niezadowolonych zawsze oscyluje wokół 50%
@AnonimoweMirkoWyznania: doprowadzil do inflacji i utrwalil wyuczona bezradnosc u Polakow przy pomocy programow socjalnych. Dodatkowo dociska przedsiebiorcow, przez co male biznesy sa zamykane. Ustawil sobie sady pod siebie. Obajtki i inne typy spod ciemnej gwiazdy rozkradaja Polske. Kosciol dostaje dzialki za grosze. Morwiecki kupil dzialke od kosciola za grosze, sprzedal za miliony. 2 miliardy zamiast na leczenie np. onkologie, poszly na tvpis i tlusta dupe Holeckiej czy jak jej tam. Czarnek
OP: Uważam że PiS poprswił sytuację wielu osobom mieszkającym na wsi i w mniejszych miejscowościach np przez program 500 plus czy emerytury dla seniorów których poprzednie rządy olewaly "pieniędzy nie ma i nie będzie" J.Rostowski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W polityce zagranicznej pis stawia na eurorealizn pomiędzy skrajną eurosceptyczna prawica a bezkrytycznymi euroentuzjastani.
Światopoglądowo jestem umiarkowanym ale jednak konserwatysta,aborcję uważam za zło,z orzeczeniem tk z 2020 nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Coraz wyższe podatki, coraz bardziej skomplikowane prawo, kolesiostwo, kłamstwa, układy, wybory kopertowe, getback, spółka złota, ogromne zyski państwowej spółki, zamykanie prywatnych przedsiębiorstw - pozostaną państwowe i korporacje. Dla Ciebie jest najważniejsze 500+, które spowodowało inflacje wraz z każdym kolejnym programem społecznym dzięki który ludzie otrzymali darmowe pieniądze. Bon turystyczny, dodatek węglowy i multum innych. 500+ i zakaz aborcji. Jeśli na podstawie tych dwóch spraw określasz PiS jako najmniejsze zło to
OP: Prezentujesz typowe neoliberalne podejście. Jedna z funkcji państwa jest funkcja opiekuńcza. Pomimo że wiele rzeczy na zachodzie mi się nie podoba tam państwo dbało o ludzi w sferze socjalnej i PiS próbuje to samo zrobić od 2015. Nie kazdy może przeprowadzić się do dużego miasta i tam znaleźć pracę a "polska c" też zasługuje na wsparcie.
Wspomniałem o aborcji bo jestem jednak konserwatywny tak samo jak PiS który w mojej
@AnonimoweMirkoWyznania: Te wszystkie benefity to tylko iluzja poprawy poziomu życia dla je dostających. Poprawy albo nie ma, albo trwa chwilę, a potem sytuacja się pogarsza ze względu na to, że wszystko drożeje. Rozdawanie pieniędzy zawsze stymuluję inflację. Siłą rzeczy, jesli coś kożna latwiej dostac, to ma mniejszą wartość. Zawsze. Dlatego uważam, że PiS rozdaje te pieniądze nie w celu poprawy bytu najbiedniejszym, tylko cynicznie wykorzystuje swoją pozycję, by kupować sobie poparcie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystkie programy społeczne okazały się fiaskiem. 500+ miało zwiększyć dzietność, tak się nie stało. Wprowadzili 500+ dla pierwszego dziecka jeszcze większy spadek dzietności.

500+ spowodowało jedynie wzrost cen, bo przedsiębiorcy wiedza, że ludzie maja dodatkową gotówkę. Zapewniam cię, że gdyby rząd tak hojnie nie rozdawał nie swoich pieniedzy tylko zmniejszał podatki to Polska B, C by miała lepsze warunki. Dobrobyt się bierze z pracy, nie z zapomogi z mopsu.
Jak
DiabelskaFranca: Podoba Ci się jak TVP szczuje na ludzi, którzy nie popierają PiS? Podoba Ci się, że odmawiają bycia Polakiem wszystkim tym osobom?
Podoba Ci się jak PiS upycha spółki skarbu państwa ludzmi którzy o niczym nie wiedzą, ale mają odpowiednich znajomych?
Podoba Ci się jak PiS walczy z inflacją?
---

Zaakceptował: karmelkowa
930ec66a4d: Moim zdaniem każda partia szczuje ludzi na siebie wzajemnie. Widzę agresję po dwóch stronach, można również powiedzieć że opozycja i jej zwolennicy gardzą np. osobami ze wsi, słabo wykształconymi czy katolikami.
Uważam ze inflacja jest problemem jednak główną przyczyną wbrew propagandzie neoliberałów nie są programy socjalne tylko pandemia covidu, przez którą rządy na całym świecie musiały wprowdzić lockdown i ratować firmy przed upadkiem wprowadzając programy antykryzysowe.
---

Zaakceptował: karmelkowa