Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Mam mały problem.
Zakupiłem auto przez olx od osoby A. Osoba, która sprzedawała mi to auto nie miała wyrobionego dowodu rejestracyjnego na swoje nazwisko, lecz miała umowę kupna sprzedaży pomiędzy nim a wcześniejszym właścicielem (osoba B).
Kilka dni później poszedłem do wydziału komunikacji by przerejestrować auto i przeszło bez żadnych problemów. Pokazałem umowa kupna sprzedaży pomiędzy B i A oraz pomiędzy A i mną. Dzień później w wydziale komunikacji zjawiła się osoba B, która pokazała umowę kupna-sprzedaży tego samochodu, jednak na tej umowie widniała inna osoba (innej osobie sprzedała auto, nie osobie A) - osobie C. Wydział komunikacji skontaktował się ze mną, że w takim wypadku muszą cofnąć wydane mi dowodu rejestracyjnego i zgłosić sprawę na policje celem wyjaśnienia sprawy. Próbowałem kontaktować się z osobą, która sprzedała mi auto (A), jednak telefon ma wyłączony (ciekawe czemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Dodatkowo osoba B, oznajmiła, że osoba A sprzedała jej to auto wcześniej. Sprzedaż i zakup auta wygląda mniej więcej tak A -> B -> ?(C) ->A -> Ja. - Brakuje umowy kupna-sprzedaży pomiędzy C i A (jeśli A nie ukradł tego auta XD).

Ale do rzeczy. Sprawa zgłoszona na policje, auto będzie stało bez rejestracji i nie będę miał dowodu rejestracyjnego przez pewnie długi okres czasu. Czy wiecie gdzie takie auto mogę zostawić? Nie mam żadnej prywatnej posesji na, której auto by mogło stać :/

#motoryzacja #pomocprawna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638b98b34bf3873cacedc154
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
OP: Z tego co zostałem poinformowany i wyczytałem w Internecie to straż miejska może odholować auto jeśli będzie wyglądało na nieużywane i stało bez tablic. Zostawiłbym najchętniej przy osiedlu, żeby mieć widok na auto, bo pewnie takie bez rejestracji to zainteresuje jakieś lepkie rączki ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Myślałem jeszcze czy by nie kupić jakichś "kolejkcjonerkskich" tablic na allegro i je zamontować, żeby nie stało "gołe", ale