Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pomocy bo zwariuje. Mam ogromny problem. Najpierw specyfikacja kompa:
MOBO: Gigabyte B450 Aorus Elite rev. 1.1
CPU: AMD Ryzen 5600G
Ram: 64 GB (4x16) Goodram IRDM X DDR4
Zasilacz: Corsair VS550
Dysk: Goodram 256GB M2.

Pecet śmigał przez dwa lata na zintegrowanej grafice od Ryzena. Dzisiaj wsadziłem kartę graficzną:
INNO3D GeForce GTX 1660 Super

I tu zaczynają się problemy. Dodam tylko że dysk po formacie ze świeżo postawionym Win10. Po włączeniu kompa odpaliłem Wiedźmina 3 i grałem jakoś 20 - 30 minut bo nagle komp się wyłączył. Nie nastąpił spadek napięcia ani reset kompa. Po prostu czarny ekran wszystko zgasło i nic. Na płycie głównej świeciła się dioda VGA a potem CPU i DRAM i tak chwilkę potem znowu VGA i po kilku sekundach zgasly. Potem włączyłem od nowa kompa zainstalowałem MSI afterburner (temp. w grze sprawdziłem programem MSi Afterburber). I odpaliłem Wieśka na ustawieniach: Uber a potem Wysokie. I temperatury na GPU (GeForce GTX 1660 Super) pokazywał mi 72 -76 stopni Celsjusza.( W spoczynku temp. 56 stopni pokazywało). No i znowu po kilkunastu minutach Pecet wyjeb.uje w kosmos gaśnie prądu jakby brakuje i nic zero reakcji. Świeciła się chwilę na płycie głównej dioda VGA, potem CPU potem DRAM i po kilku sekundach zgasly. Próbowałem włączyć kompa znowu posprawdzalem kable (wszystko dobrze popodlaczalem itd.) A karta graficzna śmigała wcześniej u kolegi bez problemów. Po ponownej próbie włączenia PC na ekranie czarny ekran i napis: reboot and select prope boot Dębice icos tam dalej. Już nie wiem o co chodzi czy płyta padła czy ta karta graficzna jakaś #!$%@?.owa zrobiła spiecie itd. czy co. Teraz odłączyłem kartę graficzną zewnętrzna i podłączyłem monitor do karty zintegrowanej. Świeci się dioda DRAM na płycie głównej. Wiatrak od CPU się kręci ale ekran czarny nie włącza się. Potem podłączyłem monitor do karty graficznej GeForce GTX 1660 Super i też świeci się dioda DRAM i nic. Zero reakcji na monitorze kręcą się tylko wiatraki na procesorze i karcie graficznej i działa podwietlenie samej płyty głównej. Co robić jak żyć? Jak sprawdzić co się stało?
#pc #pcmasterrace proszę o jakąś podpowiedź bo załamany jestem mireczki :(((
  • 31
Masz jakiś zasilacz na podmianę? Nie musi być mocarny do próby bez grafiki, ale od tego bym zaczął w takim razie. Może dostał zwiększony pobór prądu i mu się padło.

Problem z niewykrywaniem dysku mógł się pojawić po prostu po zaniku zasilania, jeśli był w trakcie zapisu lub odczytu to może wymagać od nowa reformata, albo rozpartycjonowania na nowo, aktywacji. Musisz zobaczyć na innym kompie co mu, ale raczej się nie spalił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sebek_Bonk: "reboot and select prope boot Dębice icos tam dalej"

to świadczy że coś z dyskiem jest nie tak, spróbuj go podłączyć pod inne złącze sata i zasilanie. Jaki masz wgl zasilacz? Może nie wyrabia w pewnym momencie i temu takie cyrki się dzieją
@Sebek_Bonk: To kurde średnio. Ziomek co ci kartę opylił by nie pomógł z szybką próbą na jego zasilaczu? Inaczej nie masz bardzo jak zdiagnozować w domowych warunkach, można ze żonglować komponentami w nieskończoność.