Wpis z mikrobloga

@ghostrider: jak ja #!$%@?łem z tępą saperką po Świętoszowie i Żaganiu i piłem spirytus techniczny przeznaczony do czyszczenia elementów czołgu to wykopki skakały z jaja na jajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Piękne czasy i sam bym się wyrwał chętnie na takie szkolenie, jak przyjdzie powołanie to idę bez gadania.
  • Odpowiedz
@Gromash: 30 dni to nie całe życie kolego :) po prostu ja miło wspominam swój pobyt w wojsku mimo poglądów pacyfistycznych.
Jeśli dostanę wezwanie to pójdę.
Wiele się nauczyłem i też przekazywałem swoją wiedzę dalej. Nie uważam że to coś złego.
Bardziej mnie szkoła męczyła niż służba
  • Odpowiedz
@Odwrocuawiacz Ja np jak mam wybór zostawić bliskich na 33 dni albo tego nie robić to wybieram opcję numer dwa.Jak Ci tęskno za wojskiem to nikt nie broni ale nie narzucaj tego innym.Btw super wspomnienia masz z wojska,tylko pozazdrościć
  • Odpowiedz
@Madridista98: Ale ja nie chce iść do wojska na stałe. Po zakończeniu zasadniczej służby dostałem propozycję pozostania w wojsku na etacie ale nie skorzystałem.

@Odwrocuawiacz: Ja dwa razy musiałem jeździć na ŻW składać zeznania po zgłoszeniu mojego dowódcy kompanii przez jednego z żołnierzy o fale w wojsku.
  • Odpowiedz
@Gromash: gówno wiesz o moich wspomnieniach z wojska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nikomu nic nie narzucam, nie do mnie miej pretensje ale ten kwik brzmi tak jakby nagle kazali wszystkim nauczyć się pływać, jedni będą zadowoleni bo już umieją, inni nie, a jeszcze inni nie lubią i nie chcą.
Ponadto nie wezwą wszystkich ludzi tylko wybranych i ograniczoną ilość, a kwik niesamowity.
  • Odpowiedz
@Odwrocuawiacz Po tych które opisałeś chyba nie chce ich poznawać bo brzmią patologicznie,lepiej zachowaj je dla siebie.
Chodzi o fakt że ktoś może pobawić Cię wolności na miesiąc i na koniec kazać złożyć przysięgę, dziwisz się że ludzie nie są zadowoleni?
  • Odpowiedz
@ghostrider jakbyś nie był ograniczony to byś wiedział że podpisanie umowy jest dobrowolne i mam z tego profity a tutaj jestem zmuszony i gówno z tego mam.Za co mogą mnie aresztować na miesiąc?Jakie byle co
  • Odpowiedz
@Gromash: Za wszystko. Podpisujesz dobrowolnie? Tak, ale chcąc żyć musisz pracować czy chcesz czy nie. Nie podaje przykłady jednej pracy a konkretnie ogólnej pracy. Jakbyś TY nie był ograniczony to byś wiedział że mogą za wszystko. Daj mi człowieka, a znajdę paragraf. Słyszałeś to kiedyś?

Wiesz że wojsko za czas ćwiczeń wypłaca Ci równowartość Twoich zarobków? Tak jakbyś normalnie pracował.
  • Odpowiedz
@Gromash: bo każda rzecz co wychodzi poza twoją strefę komfortu jest patologiczna.
Nie chce mi się wchodzić w polemikę bo uważam służbę jako rzecz pozytywną i w zasadzie zasadnicza służba dotyczy każdego nawet osób co nie chcieli brać w niej udziału i jaki masz na to wpływ?
Idziesz na 9 miesięcy czy chcesz czy nie chcesz.
Są też osoby co chciały a nie mogli bo kategoria nie pozwalała więc są 2
  • Odpowiedz
@ghostrider Tak, podpisuję dobrowolnie i pracuje na swoich warunkach,jak mi nie pasuje to odchodzę,widzisz różnicę?Nie muszę pracować,mam bogatych rodziców.Nie słyszałem

Zwraca?Ale ja pracuję 8h dziennie a nie 24

@Odwrocuawiacz
Picie spirytusu?Nazywaj to jak chcesz.I jaki mamy na to wpływ?Właśnie #!$%@? nie mamy i o to cały ambaras.To że ty miałeś #!$%@?,twój tata miał #!$%@?,mój tata miał #!$%@? nie znaczy że wszyscy muszą tak mieć.
  • Odpowiedz
@Gromash: ale ja nie napisałem nigdzie że miałem #!$%@? typie xD i tym bardziej że miałem jakieś spiny o zasadniczą lol.

Zostaliście wychowani pod jakimś kloszem i każda rzecz co wymaga minimum zaangażowania stanowi problem.
Ciesz się że miesiąc, a nie 9 czy 24 jeśli zobaczą brak zaangażowania i że jesteś tępy (a dowódcy mają nosa do ludzi) to więcej cię nie powołają bo nikomu nie zależy na szkoleniu debili tylko
  • Odpowiedz
@Odwrocuawiacz Mówisz że nikt nie docenia zmian,skoro mamy je doceniać to chyba są zmianami na lepsze więc wnioskuję że jednak musiało być trochę #!$%@?.Ciesz się że miesiąc a nie 24-zajebisty argument xD

A może to wy zostaliście wychowani tak że na wszystko trzeba się zgodzić bo Pan tak mówi?Nie mam problemu z wychodzeniem poza strefą komfortu ale jak robię to dobrowolnie.

Na ostatni akapit nie jestem w stanie odpisać nic więcej niz
  • Odpowiedz
@Gromash: no bo nie masz argumentów. Na całym świecie zmieniło się dużo na lepsze względem tego co było lecz wojny nadal są i musisz się z tym liczyć.

Chyba lepiej zamiast 2 lata być gdzieś 9 mies? Lub tak jak potem wprowadzili służba dobrowolna dla chętnych, niestety czasy się zmieniły i chcemy czy nie chcemy trzeba się bronić, a żeby się bronić trzeba wiedzieć jak, stąd zakładam są te szkolenia i
  • Odpowiedz