Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wielkieś mi pustki uczyniło PayU (Allegro) w sercu moim odmawiając mi skredytowania zakupu.
Spamowaliście mi notorycznie aplikację Allegro namawiając na swoje usługi a jak przyszło co do czego to się wypięliście się nawet nie racząc poinformować o odrzuceniu wniosku o raty.
Kompletny brak szacunku.
#!$%@?ąc od powyższego, wasz algorytm albo ssie albo te raty zero procent przy nieco wyższej wartości niż drobiazg, to ściema.
Od listopada ubiegłego roku na Allegro zostawiłem 15000 złotych. Kilkadziesiąt transakcji regulowałem praktycznie natychmiast.
Do tej pory korzystając z podobnych cenowo ofert pomiędzy Allegro, Amazon a Shopee , wybierałem zawsze Was.
Od dzisiaj zwiększam maksymalnie wolumen handlowy ze wszystkimi innymi.
Trochę może małostkowa ta retorsja, ale sami rozumiecie. Odrzucone 3600, na 10 rat w dodatku bez żadnej informacji o podjętej decyzji.
Miałem prawo odczuć, że potraktowaliście mnie jak menela.

Pozdrawiam serdecznie umiarkowanie.

v*****a

#allegro
  • 11
@Telepinus: ale ty masz pojęcie w jakim wypadku przy a.pay raty są 0%?
czy jęczysz bo się nawet nie zaznajomiłeś porządnie z ofertą?

pomijam brak uzyskania rat payu, co jest dziwne samo w sobie.
Ale próbwałeś na mniejszą lub większą ilość rat?

wiesz, nie moja w ogóle sprawa, czysta ciekawość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dibhala: Trochę wyrozumiałości kolego. Miałem potrzebę pokojęczeć w chwili melancholijnego dołka a Ty tak brutalnie. Dawali taką opcję, wybrałem wcale nie tę najbardziej wyżyłowaną (chyba max 20 rat i pierwsza wpłata od marca)
@Telepinus: sorry miron że tak bez wazeliny ()

Przy kiepskiej koniunkturze lepiej wydłużyć okres spłacania rat.
Nawet banki proponują takie rozwiązanie, o dziwo.

natomiast 0% tylko na 3 ratki.
Nie ma zmiłuj ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dibhala: Sugerujesz tylko trzy ratki bo cykl rozłożony na więcej rat to marketing i odrzucają? Pytam bo mimo, że moim znakiem zodiaku jest skorpion natura zawistna i pamiętliwa to należę do mniej jadowitych jego przedstawicieli. Byłbym skłonny zwalczyć urazę i aplikować o trzy raty gdyby to miało szanse powodzenia większe niż 50%. Przy mniejszej, nie zaryzykuję, zbyt wielkie koszty poniosłoby moje ego.
@Telepinus: nie, po prostu raty 0% dotyczą wyłącznie rozłożenia spłaty na 3 raty
nie mniej, nie więcej

jeśli jw. miałeś jakieś problemy z zadłużeniem, to wydłużenie spłaty a tym samym ilości rat ma większe szanse powodzenia

dodam, że sprawdzone na sobie, więc bez typowo wyklopowego #!$%@?.
Gdy nie mogłem rozłożyć spłat na równiutkie 10 - a tak mi się najbardziej kalkulowało - to bank mnie nie spławił na szczaw lecz zasugerował,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dibhala: Większa ilość rat na tych warunkach to oczywiście mniejsze obciążenie dla kredytobiorcy. Z drugiej strony dla banku w dobie postępującej inflacji taki wydłużony okres spłaty rat bez dodatkowego uzysku, średnim dilem jest (jak się wydaje), stąd moja podejrzliwość.
Mnie niestety nic nie zaproponowano. Jakoś tę gorycz odrzucenia przepracuję. Bardziej dziwi mnie ten ich algorytm. PayU należy do Allegro. Konto mam kilkanaście lat, nigdy żadnej obsuwy, przypału. Policzyłem kolejny rok wstecz
@Telepinus: zrozumiałe że mniejsze obciążenie dla petenta tym wyższa spłacalność długu
natomiast bank nie straci na kredycie ze zmienną stopą oprocentowania. A przy stałej WIBORnie #!$%@? i tyle. Nie jestem taki dobry w tym, więc nie fikam przy zaledwie kilku kredytach zaciągniętych w swoim życiu.

Co do przydzielania, to a.pay wjeżdża w bik jak dzik w szkodę. Nie wiem na jakiej dodatkowej zasadzie algorytm grzeje procesor i czy gdzieś jeszcze grzebie,