Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wektorowy1: jest szansa że dysk się #!$%@?ł skoro nie widać go w bootcie, poszperaj jeszcze w opcjach bootu biosu, z uefi na legacy zmień i na odwrót a jak nie pomoże to spróbować dysk wymontować i w innym komputerze sprawdzić
@Wektorowy1: tablica partycji w dysku systemowym pewnie poszła do piachu. Jeśli jest tak, jak mówię, to podpinając dysk do innego kompa na przejściówce będzie się dało zobaczyć zawartość, ale po prostu systemu z niego nie uruchomisz. Wtedy będziesz mógł skopiować dane, jeśli miałeś jakieś ważne pliki.

Drugim scenariuszem jest pad całego dysku, a wtedy to kaplica. No chyba, że bardzo Ci zależy to oczywiście dysk można oddać do serwisu w celu
@Mobul: Zupełnie mi nie zależy na zawartości wiec może się to usunąć wszystko. Tylko skoro padł jeden dysk to czemu nie mogę uruchomić bootowalnego pendrive i zainstalować na drugim dysku wpiętym do kompa? Tutaj nie mam pomysłu o co może chodzić
@Wektorowy1: wypnij ten uwalony dysk na czas tego, kiedy chcesz zrobić instalację na innym. Może jest uszkodzony sprzętowo i bruździ w płycie. Pytanie jakie na jakich złączach te dyski? M2? SATA?

edit: pewnie sata, patrząc po modelu. W pytaniu chodziło mi, czy wszystkie na tych samych.
@Mobul: Nadal jest to samo tyle ze teraz nie wykrywa mi ssd bo go wypiąłem. I mam HDD wpięte oraz bootowalnego pendrive. Na penie jest instalator a na hdd nie ma nic bo jest po formacie. Wiec ja już nie wiem zupełnie nic
@Wektorowy1: czyli to pendraka nie widzi? Myślałem, że nie widzi samego dysku potem podczas próby instalacji.

Może źle wypaliłeś pendrive'a albo masz jakiś walnięty obraz wgrany. Inna sprawa, pytanie czy masz ustawiony ten pendrak na USB pod legacy czy pod UEFI. Ja bym go pod uefi montował.
@Mobul: Już kilka dobrych razy reinstalowalem od zera z tego pendrivea i wszystko było super, nic w nim nie zmieniałem
A wszystkie poradniki pokazują jak zrobić coś jak już się ma system zainstalowany, a ja tego systemu na żadnym z dysków nie mam