Wpis z mikrobloga

Czy #szczecin to dobre miasto aby zostać tu na stałe? Przyjechałem tu na studia 6 lat temu z Gorzowa, teraz mam niezłą pracę za kilka stówek więcej niż średnia krajowa. Wynajmujemy na ten moment mieszkanie z dziewczyną, ale ogólnie nic nas tutaj nie trzyma. Mamy po 25 lat więc za jakieś 2 lata fajnie byłoby już kupić własne mieszkanie, ale no właśnie. Czy waszym zdaniem Szczecin ma dobrą perspektywę jeśli chodzi o rynek pracy i ogólnie rozwój? Czy #poznan wypada pod tym względem dużo lepiej? Mam wrażenie, że Szczecin stał się bardzo drogi, a zarobki jednak są chyba niższe niż w większych miastach. Ogólnie miasto nam się nawet podoba, nie potrzebuję metropolii, a w sumie Szczecin ma wszystko z takich atrakcji codziennych. Ktoś ma może bezpośrednie porównanie tych dwóch miast i mógłby się podzielić wrażeniami?
  • 16
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: ja po 5 latach mieszkania w Gdańsku, roku w Warszawie, roku w Krakowie, 2 latach na Malcie zdecydowałem się zamieszkać w centrum Szczecina (nie pochodzę ze Szczecina) i to była dobra decyzja: jestem tu szczęśliwy, ale no każdy musi sam ocenić.
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: Poznań też nie potaniał, wszędzie jest dużo drozej ;) Z moim krótkich wizyt w Szczecinie, to wydawał wydawał mi się on taki rozlazły, Poznań jest kompaktowy ale ostatnio bardzo mocno się suburbanizuje.

Ostatecznie przecież to dużo zależy co się robi, pewnie łatwiej jest być ichtiologiem w Szczecinie niż w Poznaniu.
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek
+ Doobre miasto na aktywności - wypady rowerowe, spacery, sporty wodne
+ Zadowalający poziom i infrastruktura dla kibiców sportów
+ Dobra lokalizacja (Berlin, Bałtyk), szybki dojazd na południe S3

-Czarna dziura rzeczy używanych typu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarny_Klakier:

Bo samo miasto to wieje nudą.


Co by musiało się zmienić byś uważał, że nie wieje nuda? Na pewno brakuje jakichś muzycznych festiwali jak dla mnie, fajnie by było jakby się to zmieniło skoro już mamy ten potężny stadion.
  • Odpowiedz
Czy #szczecin to dobre miasto aby zostać tu na stałe?


@czlowiek_klapek:
No tak średnio bym powiedział, generalnie w Polsce bym nie siedział ( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatnio dowiedziałem się od mojej dawnej somsiadki ( lekarz , całe zycie nawalala na kilka zmian ), ile ma jej emerytury przysługiwać i się za głowę zlapalem. Uciekalbym z tego bagna
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek skoro się zastanawiasz i pytasz to znaczy, że to nie jest wasze miejsce, a przynajmniej twoje. Wiem to, bo sama się przeprowadzałam x razy i dopiero ostatnio przestałam się zastanawiać czy gdzieś indziej jest lepiej
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: Zdecydowanie nie. Mieszkam tutaj od dwóch lat i nie polacem.
- Restauracje są super słabe
- Mało korporacji
- Infraktruktura kuleje! Tramwaje, chodniki, ścierzki rowerowe (no chyba że przy sanej Arkonce)
- Kiepskie eventy i wydarzenie kulturalne

Polecam za to Wrocław :) Poziom życia zdecydowanie lepszy. Na minus ceny nieruchomości/najmu.
  • Odpowiedz