Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu miałem i w sumie mam dalej przygodę z białymi plamkami na zębach. W 2019 jak byłem u dentystki to podjeliśmy decyzję żeby każdy ząb z białą plamką zaplombować. Wczesniej próbowaliśmy jakas metodę z laserem czy #!$%@? wie co , ale pamietam, że miałem bardzo zdretwiałą szczęke po zabiegu. Niestety efekt nie byly zadowalające jeśli chodzi o te plamki. Po zaplombwaniu chyba 6 zebów problem się znowu pojawił przez zaniedbanie higieny jamy ustnej. Ostatnio byłem u innego dentysty i zalecił mi protokół leczenia w postaci licówek kompozytowych FLOW INJECTION. Wychodzi 900zl za ząb albo infiltracja icon choc ona podono pomaga w poczatkowym etapie tych plamek. Cena co prawda to 300zl za zab, ale to nie jest pewne a raczej szanse sa nikle, że zakończy się to powodzeniem. Zastanawiam się nad zaplombowaniem jeszcze raz każdego zęba żeby wyszło taniej bo wtedy wyjdzie 550 za ząb a jednak pare ich mam do zrobienia. Problem polega na tym, że dentysta odradza mi zaplombowania tego, bo jest to efekt wizualny tylko i jest to już tak stwardniałe, że próchnica z tego nie powstanie raczej no i generalnie przestrzegał, że lepiej mieć swój ząb niż ciało obce w nim, ale nie wiem czy to nie #!$%@? i próba wyłudzenia hajsu. Jak sadzicie co byloby dla mnie najlepsze z tych opcji? Sorki za skladnie, ale ledwo na oczy patrze xd #stomatologia
  • 11
@Wartortle: zarówno flow injection jak i „plombowanie” to jedno i to samo, różni się tylko techniką zakładania. Jeśli zaniedbujesz higienę to na przejściu kompozytu w zęba utworzy ci się próchnica, więc zacząłbym od kontroli higieny jednak
@Raptrax: a co jesli te plamki sa juz dlugo i stwardnialy? Prochnica dalej sie nir rozwija. Warto twoim zdaniem zaplombowac te wszystkie zeby? Zalezy mi na estetycr i nie chce placic 2x tyle
@Wartortle: ciężko powiedzieć jak to wygląda, ale ja też mam takie białe plamki po wybielaniu zębów, jestem higienistka i za nic w świecie nie przyszłoby mi do głowy w nich wiercić xD po pierwsze szczotkowanie dwa razy dziennie i nitkowanie wieczorem- to jest absolutne minimum nie podlegające dyskusji. Po drugie ja sobie kupiłam elmex gel i przez dwa tygodnie będę go nakładać wieczorem na umyte zęby i z tym spać. I
@Skrobaczka2: szczotkowanie nic nie daję tylko sprawia to, że stan się nie pogłębia (myje codziennie zeby) Metode Icon zdaję się, że miałem i nie przyniosła efektów. Chcialem zeby w klinicę mi nałożyli wypełnienie, bo dzięki tobie zrobiłem research dotyczacy kompozytu i faktycznie nie jest to takie piękne jak to malują. Większe zaufanie mam do plomb tymbardziej, że miałem z 6 zębów wierconych przez te białe plamki. Niestety ta klinika, w której
@Raptrax: mi się wydaję, że to są wczesnie zmiany próchnicowe, bo one mi się zaczęly pojawiać jak nie myłem zebów a pasta ma niby pomoć na plamki spowodowane np. zbyt małą ilością wapnia lub zbyt dużą ilości przyjmowanego fluoru
@Wartortle: o Jezu... Kompozyt to jest plomba, to jest dokładnie to samo więc wady kompozytu=wady plomby. Plamki spowodowane zbyt małą ilością wapnia to jest właśnie próchnica początkowa i na to na pewno pomoże i na pewno nie zaszkodzi dobra higiena. Może nie doczyszczasz zębów, kup sobie tabletki do wybarwiania płytki nazębnej z gum (taka firma) to się przekonasz jak to twoje szczotkowanie i nitkowanie wyglada