Wpis z mikrobloga

Mireczki, szukam latarki na prezent dla teścia.
Budżet 150 zł (taki mamy zwyczaj że nie można przekroczyć uzgodnionej kwoty).

Pomyślałem o latarce i fajnie gdyby to była latarka z akumulatorem, i ładowaniem z USB, no i żeby jakoś tam świeciła (o ile są dobre latarki w tym budżecie)
Raczej z tych mniejszych żeby można było do kieszeni w kurtce schować.

#latarki #latarka #zakupy #survival
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cossmonauta: większa nie znaczy lepsza, wiele tych dużych z tego typu sklepów świeci gorzej niż latarka grubości tubki od multiwitaminy porządnej firmy.

ta xrg ma jakąś chińską diodę z nazwa udająca cree.

są dobre latarki w tym budżecie z ładowaniem usb, sofirn sp35 bywa na promocjach za tyle, convoy s21e, wurkkos ts22 jest za 166 niby aktualnie
  • Odpowiedz
właśnie miałem pisać czy brać 5000K czy 6500K :)

bez znaczenia, zimne zazwyczaj jest nieco bardziej efektywne (wiece światła daje przy tym samym prądzie ze względu na mniejsze straty na ciepło, ale 5000-6500.k to małe różnice. te 4000k albo mniej to farelki zaczynają być). Tylko użyta tu dioda, sst40 lubi być zielona, zwłaszcza wersje 5000

Na ile starcza te ogniowo z zestawu o pojemności 3000mAh. ?

zależy od latarki, jaka ma diodę, jaki sterownik, jaką jasność ustawisz.

sc31pro
10129 - > właśnie miałem pisać czy brać 5000K czy 6500K :) 
bez znaczenia, zimne zaz...

źródło: comment_16699785000gjswHZI1zsMHbUNTrP4a5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@10129:

ciekawy pomysł z wyborem andurila dla teścia, ten interfejs jest tak skomplikowany, zę jak coś kliknie to latarki używać nie będzie umiał i leciał do Ciebie abyś naprawił. tam jest całe menu.


¯\_(ツ)_/¯
A to nie jest latarks typu "włącz/wyłącz"?
Trudno teścia widzę raz na 4-5tygodni.
  • Odpowiedz
@cossmonauta: nie, to jest przeciwieństwo takiej latarki. to jest latarka typowo dla entuzjastów latarek gdzie mogą sobie ją konfigurować, z pierdyliardem zbędnych trybów świecenia.

włącz / wyłącz to praktycznie żadna latarka polecana nie jest, każda ma jakieś tam tryby błyskania, przejście pomiędzy płynnym i skokowym zmienianiem jasności. Ale ta ma tego wyjątkowo dużo.

są convoye z ubogimi sterownikami dla ludzi na prezent aby
  • Odpowiedz
  • 0
@10129 Latarki powinny przyjść do mnie za kilka dni. Jeśli rzeczywiście sterowanie będzie dla teścia zbyt trudne to odeśle i kupię następna.
Ewentualnie nauczę go jak robic factory reset
  • Odpowiedz
@cossmonauta: jak nie będzie klikał bezmyślnie to nie będzie. w sensie jest problem dopiero jak wejdziesz w menu gdzieś bo klikłes o jeden raz za dużo.

można tego używać typu klik włączenie do ostatniego trybu. przytrzymanie aby jasnośc zmieniać. 2 szybkie kliki tryb turbo.

problem się zaczyna jak klikniesz więcej razy i wejdziesz w menu konfiguracji.
  • Odpowiedz