Wpis z mikrobloga

Po obejrzeniu dwóch sezonów Kaczych Opowieści z 2017 roku stwierdziłem, że wrócę do "Życia i czasów Sknerusa McKwacza". Komiks kupiłem w sugerowanej cenie na jego premierę - 99,99zł, twarda oprawa, wydanie z 2017 roku. Z ciekawości sprawdziłem po ile on teraz chodzi na OLX, allegro itd...

Co tu się odwaliło i czemu aż tak zaporową cenę wołają sobie sprzedający? Serio to wydanie jest tak cenne? Pamiętam, że przy premierze było jojczenie, że kolory nie takie, że są błędy w druku itd.
#donrosa #kaczordonald
  • 6
  • Odpowiedz
@mirindo: już nie ma w oficjalnej sprzedaży, dodruk ponoć też jest wątpliwy więc i cena wzrosła. Ogółem te komiksy są fajną formą inwestycji, ale też nie licz, że ktoś to kupi za tysiaka czy ile tam sobie nawet w necie życzą.
  • Odpowiedz
@Krupier: Sporo czasu polowałem na starsze wydanie w miękkiej oprawie, za dzieciaka kochałem ten komiks (ale miałem pożyczony od kumpla). Także posiadane wydanie ma dla mnie wartość sentymentalną, nie zamierzam go sprzedawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirindo: pierwsze wydanie też mam, jeszcze kupione własnymi rękoma i czytane kilkukrotnie w swoim pokoiku, w którym założyłem Klub Detektywa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirindo: Dobre pytanie, bo co ciekawe można sobie kupić ładnie wydaną pełną kolekcję komiksów Dona Rosy, z brakującymi komiksami nawiązującymi do Życia i Czasów, łącznie 10 tomów w cenie ok 430 PLN, a to wydanie solo z błędami w druku, tłumaczeniach, niepełnym składzie i kolorami nieaprobowanymi przez Rosę nieraz i po 500 zł sprzedają xD
  • Odpowiedz
@DeoLawson: idzie gdzieś kupić te tomy w zestawie za tą kasę? Bo widziałem, że już wiele z nich jest niedostępnych, a za niektóre poszczególne komiksy też już wołają po 200 zł.
  • Odpowiedz
@mirindo: Wszystkich naraz teraz nie kupisz, ale regularnie je dodrukowują więc trzeba poczekać pewnie ok. miesiąca-dwóch. Tylko jak dodrukują te których brakuje teraz to zaczną się kończyć te które teraz są więc imo jeśli chcesz kupić teraz to kup te które są i czekaj na dodruk tych których nie ma. Dodam, że ta pełna kolekcja ma mnóstwo ciekawych dodatków, od samego Rosy, który opisuje swoje życie, jak powstawały te historie
  • Odpowiedz