Wpis z mikrobloga

tak samo komis jest legitny, zarejestrowany, itp, a jak kupisz takie coś, to masz problemy


@notdot: No dobra, ale jaki konkretnie masz problem? W najgorszym razie zabiorą ci furę i musisz się bujać z komisem. Myślę, że Miras jest skłonny zaryzykować te 35 zł xD
  • Odpowiedz
@notdot: > Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego

Znajdź mi wyrok, gdzie ktoś legalnie kupił używaną furę od zajmującą się tym firmą i poszedł siedzieć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@notdot: Tak i pójdę garowac na dwa lata ? Idąc tą drogą jeśli kupię od żula pod sklepem flaszkę za 35 zł pochodząca z czynu zabronionego to ta sama waga ? XD
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: no ja też właśnie byłem świadkiem nalotu i poza policją byli jeszcze goście z autodesku i postraszyli że będzie proces cywilny za korzyści z robienia projektów za duży hajs na lewym cadzie, szefostwo poszło na układ, trochę to ich kosztowało, sama policja aż tak bardzo by się nie czepiała ale przy gościach z atodesku musieli być twardzi wobec szefostwa i nie przyszli zwykli gliniarze tylko ci od przestępst gospodarczych
  • Odpowiedz
@notdot: No to u mnie podobnie, był prokurator, było ugadywanie się z producentem. Ostatecznie jak prezes sobie wszystko policzył to w sumie bardziej opłaciło mu się piratować i łyknąć karę jak go ktoś w końcu #!$%@?ł niż legalnie kupować od początku xD A to była duża firma, zwykłemu Mirasowi z jedną licencją to by w ogóle mogli naskoczyć.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: no to u mnie szefostwo nie mogło policzyć bo mieli papier podsunięty od autodesku że trzeba kupić legalnych kilkadziesiąt licencji, a potem był jeszcze uśmieszek od gościa że już nas znają więc sprawdzą za rok czy kupił licencje na następny rok
Ale kupili jakieś bricscady czy inne g* i mieli faktury więc tamci nie mogli już nic zrobić ale ludzie wkurzeni bo te zamienniki działały jak ...
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: a jeszcze znam przypadek znajomej firmy gdzie startowali do dużego przetargu i musieli pokazać że mają legitne oprogramowanie, nawet windowsy xD
Ale znam też architektów co kilka lat lecieli na wersji studenckiej i na wydrukach im się pojawiał napis że to wersja edukacyjna nie do zastosowań komercyjnych i robili wydruk do pdf i stamtąd napis usuwali xD
  • Odpowiedz
ja już bym wolał ściągnąć pirata zamiast płacić za jakieś gówno


@alteron: dokładnie to robisz i do tego płacisz kupując na tych aukcjach ( ͡° ͜ʖ ͡°) z ciekawości zapytałem sprzedawcę jak to działa i po prostu dostajesz do ściągnięcia scrackowaną wersję
  • Odpowiedz