Wpis z mikrobloga

Jeśli smyrnięcie Messiego (nie wiele bardziej wyraźne, widoczne, bądź dostrzegalne od ostatniej "bramki" Cristiano Ronaldo z główki) jest uznawane za faul, a nawet za faul godny podyktowania rzutu karnego, to w takim razie za każde otarcie w zatłoczonej komunikacji miejskiej powinny być kary finansowe lub ograniczenia wolnośći, w końcu tam też są kamery i można kogoś pozwać za napastowanie, kradzież - wystaczy się położyć albo podkulić w odpowiednim momencie ...
To co dziś zobaczyliśmy to parodia i antyreklama futbolu (i nie mówię tu o naszej żelaznej taktyce na 0 strzałów celnych). Myślałem, że oglądam teatr i nie myliłem się - ale to nie był spektakl na poziomie, tylko najbardziej żenujący kabaret. Pamiętam jak nie dawno oglądałem vloga Łączy nas Piłka, podczas którego nasi zawodnicy byli ostrzegani przed ustawianiem meczu pod groźbą srogiej kary, nałożonej przez FIFA o wysokości prawie 2 mld. Tymczasem ich skorumpowany sędzia robi wałek, bo jemu wolno się układać z bukmacherem, który wspólnie z FIFA trzepie miliardy na kontrolowanych wynikach. Prawdziwy, pasjonujący futbol upadł na naszych oczach na rzecz interesów, biznesów oraz przekrętów. Wspaniały VAR miał być narzędziem do rozstrzygania ważnych sporów i podejmowania właściwych, sprawiedliwych decyzji (przynajmniej tak mówi opinia publiczna), a w rzeczywistości okazuje się, że można na siłę zakwalifikować jako faul nawet najdelikatniejszy, wręcz kosmetyczny kontakt, na czyjąś korzyść, szczególnie podczas mundialu w Katarze. Sprawiedliwość w rękach bogatych. Requiem dla piłki nożnej, 30.XI.2022.

#mecz #polska #mundial #fifa #katar #argentyna #katar2022 #meczynaspilka #mundial2022 #sedzia #var
  • 4
@jezus_cameltoe:
Przeciw:
1. Pole bramkowe
2. Kontakt po strzale Messiego
3. Naturalny ruch Szczęsnego do piłki
Za:
1.To był Messi - on potrzebuje tego pucharu przed końcem kariery
2.Jesteś fanem PSG lub Argentny lub antyfanem Polski (Albo 3 w 1)
3.Piłka nożna fo przecież sport bezkontaktowy tj. koszykówka ( ͡° ͜ʖ ͡°)