Wpis z mikrobloga

Mirasy, chciałbym sobie poprawić zasięg Wi-Fi na piętrze. Aktualnie na dole mam router TPlink archer C5. Z tego co widzę dość popularne stają się urządzenia dedykowane do sieci mesh np TP-Link deco. I teraz pytanie, mam na piętrze poprowadzone gniazdka i nie wiem czy jest sens pchać się w te rozwiązania mesh. Moze wystarczy kupić drugi router ustawić go jako AP, powielić nazwę i hasło sieci i wyjdzie na to samo? Czy te dedykowane mesh sprawiają że urządzenia szybciej i płynniej przełączają się pomiędzy punktami? Miał ktoś z tym styczność? opłaca się dopłacać?
#wifi #siecikomputerowe #informatyka
  • 8
@statystyczny_wykopowicz: Za szybsze i płynniejsze przełączanie odpowiada WiFi roaming (802.11r).
Nie każdy sprzęt i firmware to umożliwia.
Fabryczny soft TP-Linka w konsumenckich routerach WiFi chyba pozwala na mesh ew. roaming z ich extenderami.
W praktyce wiele routerów na altenatywnym sofcie pozwoli na utworzenie roamingu WiFi, ale to wymaga konfiguracji.
lepiej router i 2 anteny każda na innym piętrze.


@oink_oink: nie. Poczytaj, o co chodzi w MIMO i nie udzielaj rad bez sensu.

gniazdka i nie wiem czy jest sens pchać się w te rozwiązania mesh


@statystyczny_wykopowicz: nie ma.

Moze wystarczy kupić drugi router ustawić go jako AP, powielić nazwę i hasło sieci i wyjdzie na to samo?


@statystyczny_wykopowicz: tak jest najlepiej. Tylko kanał ustaw odległy, najlepiej jeden z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jrek_P: ??? Słucham, co jest nie tam w setupie udm z dwiema lub trzeba antenami do roamingu. The floor is yours. Na całym świecie wszyscy tak robią a ty #!$%@? że że bez sensu rady... a IC pań w #!$%@?
@statystyczny_wykopowicz: Za szybsze i płynniejsze przełączanie odpowiada WiFi roaming (802.11r).

Nie każdy sprzęt i firmware to umożliwia.
Fabryczny soft TP-Linka w konsumenckich routerach WiFi chyba pozwala na mesh ew. roaming z ich extenderami.
W praktyce wiele routerów na altenatywnym sofcie pozwoli na utworzenie roamingu WiFi, ale to wymaga konfiguracji.

Czyli jednak będzie różnica, dzięki. No właśnie problem z tym że tplink nie daje opcji polaczenia routera i APw mesh a wszystkie