Wpis z mikrobloga

@Zielonek:

1. Dużo materiałów/książek do nich dostępnych.

2. Wydaje mi się ze lepiej zacząć od języków niższego poziomu, w celu lepszego zrozumienia co się dzieje "pod maską".

3. Jeśli chodzi o C++ to jest genialna książka dla początkujących: "Symfonia C++" Jerzego Grębosza. Wszystko napisane jak dla kompletnego "debila", który programowania nie widział na oczy.
@szasznik: @jimmyF: Ok, dzięki panowie, jednak na razie spróbuje zostać przy tym Pythonie, podoba mi się (składnia?) np. potęgowanie liczb, super sprawa. Do C/C++ na pewno kiedyś zajrzę, ale może jeszcze nie teraz ;)
@Zielonek: to co Ci dałem to jest python :)

Interaktywny kurs, w którym piszesz bardzo prostą wyszukiwarkę, prowadzi to profesor z Uniwersytetu w Virginii, jest to dużo lepsze niż takie suche klepanie w Codecademy itp

Kurs jest od absolutnych podstaw.
Chciałbym zacząć programować, ale nie wiem od czego zacząć, polecacie jakiś język na start?


@Zielonek: podstawowe pytanie to : dlaczego chcesz nauczyć się programować? do czego ma być Ci to przydatne?

Wielu to powiedziało wcześniej a ja powtórzę - język to tylko narzędzie, istotą programowania jest umiejętność formułowania algorytmów. Reszta to tylko kwestia składni danego języka.

C jest fundamentem i podstawą. Nauczy Cię jak programy "komunikują się" ze sprzętem i jak
podstawowe pytanie to : dlaczego chcesz nauczyć się programować? do czego ma być Ci to przydatne?


@torm: Nie wiem czy to dobry powód ale jara mnie jak z tekstu i "dziwnnych" znaczków można coś stworzyć, program obliczeniowy czy coś na ten styl, po prostu z niczego robisz coś, fajne uczucie ;)

Pisałeś o C i C# a co z C++? Można próbować zaczynać programować od języka C++? Z tego co czytałem