Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #dji mam #djimini2 fly more combo, sporo nim wylatałem, w wakacje często startowałem z zakurzonych dróg i teraz czasami gdy nim startuję, to gimbal wariuje - tymczasowy fix na to wygląda tak, że ląduję dronem, wyłączam go (albo i nie), #!$%@?ę okolice gimbala (ten tip podpowiedział mi kiedyś jeden Mirek na tagu), po czym startuję i wszystko działa ok. Ale do rzeczy - jako, że niedługo jadę w kolejną długą podróż, pomyślalem, że czas wymienić go na nowszy model, stąd pomysł, by sprzedać to co mam - w zestawie standard, tj. torba od dji, ładowarka, 3 baterie, dron itd.

Czy warto go sprzedawać za niższą cenę, czy może raczej jest sens oddać go na jakieś czyszczenie (a jak tak to gdzie?) i spróbować go sprzedać po czymś takim?

Szczerze mówiąc nie zależy mi na jakiejś zawrotnej kwocie (ile mógłbym za niego zawołać?), jeszcze nie robiłem nawet researchu po ile teraz chodzą takie okazy, a żal mi go zostawiać w pudle, może ktoś by jeszcze nim trochę jednak polatał ¯\_(ツ)_/¯

#dron #drony
  • 24
@nalogowiec: @ebson: też zacząłem startować z ręki jak zauważyłem, że brudy się zbierają w okolicach kamerki. Przyciął mi się kilka razy, ale nie uruchamiałem drona ponownie tylko palcem delikatnie ruszyłem gimbalem jednocześnie sterując nim na kontrolerze. Chociaż dawno to już nie wystąpiło, może dlatego, że po ostatnim przycięciu przedmuchałem go sprężonym powietrzem i startuję tylko z ręki.
@belu_p: wydaje mi się, że u mnie przedmuchanie sprężonym powietrzem być może załatwiłoby sprawę, przy czym ja już z tego drona wyciągnąłem ile mogłem, i teraz czas na zmiany - stąd pytanie jaką cenę powinienem zaproponować by sprzedający (czyt. ja :D) oraz kupujący byli zadowoleni ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nalogowiec: i to jest błąd wykupujesz ubezpieczenie i chodź nie masz wypadku to po roku/dwóch latach dron jest wyeksploatowany. Robisz mu wtedy kopa odsyłasz i masz nowego drona ;) a najlepiej do wody by nie odeslali naprawionego
@nalogowiec: jakiś czas temu kupiłem mini2 + fly more combo + care 2 lata, za 3.3k. Najniższą cenę używanego (z fmc) widziałem za 2.2 z około pół roku care. Odliczając VAT z 3.3k, czyli 2.7k wolałem dopłacić do nówki i się nie martwić oszustami (ewentualnie jeżdżeniem i sprawdzaniem).

Ile masz godzin/km przelatane? Ewentualnie ile cykli mają baterie?

@Sisal: spokój ducha jest bezcenny, zwłaszcza dla nowicjusza. :) Jak miną dwa lata
@FilipWWL: @belu_p: hej, nie miałem przygód z drzewami itd, jedynie startowałem czasami w zakurzonych miejscach (mam sporo chyba w miarę fajnych zdjęć, wrzucę z 3-4 fotki w kolejnych komentarzach), mogę sprawdzić cykle baterii, tak na szybko z aplikacji dji widzę to co na screenie, aż sam jestem pod wrażeniem, bo nalot chyba w miarę spory (ʘʘ) no i po screenie też widać, że sam dawno nie