Wpis z mikrobloga

I w końcu platyna wbita. Na liczniku 58h, poziom trudności "Wyważona rozgrywka", więc chyba zmieściłem się w średniej. Teraz na spokojnie można czekać na piątkową premierę Callisto Protocol ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi o GOW: Ragnarok to grało mi się o wiele przyjemniej niż w GOW 2018. Chociaż momentami latanie przez część mapy w poszukiwaniu jednej znajdźki było irytujące. Najtrudniejszym momentem w grze się gdzie na jakiś czas zaciąłem to walka z królem Hrolfem oraz pojedynek z Gną. Miałem tam flashbacki z walki z Sigrun.

Historia Kratosa i Atreusa tak mi przypadła do gustu, że biblioteczkę uzupełniłem o komiksy jakie wyjaśniają przejścia fabuły pomiędzy GOW3 a GOW 2018. Co ciekawe to postać Atreusa jest częściowo oparta na synu dyrektora kreatywnego Cory'ego Barloga. I poniekąd korci by zaopatrzyć się jeszcze w notatnik Atreusa, który został wydany w formie książki i zawiera wszystkie informacje o lore nowego GOW. Jestem ciekaw co wymyślą w kolejnej części, która biorąc pod uwagę 4 lata przerwy pomiędzy ostatnimi częściami to nowa "trójka" mogłaby wyjść na zakończenie cyklu życia ps5.

#godofwar #ps5
Pobierz Sweet-Jesus - I w końcu platyna wbita. Na liczniku 58h, poziom trudności "Wyważona ro...
źródło: comment_1669659684adgfpRHzhluDqvHokFgUWj.jpg
  • 9
Co ciekawe to postać Atreusa jest częściowo oparta na synu dyrektora kreatywnego Cory'ego Barloga


@Sweet-Jesus: polecam, Corey reżyserował najlepszą część GoWa (GoW 2) i widać że gdyby nie on nie dostalibyśmy takiego masterpieca.

sorek - > Co ciekawe to postać Atreusa jest częściowo oparta na synu dyrektora kreaty...
@sorek: Aj, faktycznie mogłem ukryć. Teraz już trochę za późno ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mi się strasznie podobało to jak poprowadzono historię Kratosa biorąc pod uwagę przygody za czasów Olimpu i tego co nam zaserowano w mitologii nordyckiej. Domyślasz się pewnie o jaką scenę z zakończenia Ragnaroka chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sweet-Jesus: zdecydowanie, dorosłość Kratosa jest świetna i pokazała zmianę jaka zachodzi w człowieku gdy zostaje Ojcem - jak zmieniają się priorytety i jaka odpowiedzialność na nim ciąży by ochronić a jednocześnie nauczyć najlepszych możliwych rzeczy.

Nie powiem, bo GoW 2018 zdecydowanie mnie przekonał, że warto być ojcem i przeżyć samemu tego typu przygodę - i nie żałuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorek: Fakt, tutaj na zakończeniu idealnie uchwycili przemianę Kratosa jako rozwinięcie tego co mu Laufey powiedziała "Open your heart to the world as you opened it to me and you will find the reasons to continue living in it."

Chociaż moim zdaniem ta przemiana zakiełkowała już w GOW 3 co widać tym jak rozwijała się relacja Kratosa i Pandory, zwłaszcza jego reakcja na samym końcu gry. Niestety w tamtym momencie nienawiść
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sweet-Jesus: Ragnarok przypadkiem nie zamyka nordyckiej sagi? W notatniku Kratosa był zapis przy krzyżu Akhn że pochodzi z krainy która zawsze chciał odwiedzić. Może to wskazówka że czas na Egipt.
@Blvckhype: Jak najbardziej Ragnarok jest finałem ery nordyckiej.

Jeśli chodzi o to co będzie dalej to jako bezpieczny wybór sugeruje się powrót do starożytnej Grecji. Ta epoka jest dość popularna w branży i chociażby Assassin’s Creed Odyssey odniósł na tym polu niezły sukces.

Egipt jest najbardziej prawdopodobną opcją bo już w 2018 roku twórcy brali pod uwagę lokalizację gry w tym świecie. Być może teraz do tego wrócą bo w GOW